Sri Chaitanya Saraswat Math


 

Sri Chaitanya Saraswat Math

Ana sayfa

Sri Chaitanya Saraswat Math: Sri Chaitanya Saraswat Math Ana Sayfasına hoş geldiniz. Kutsal Lütufları Om Visnupad Sri Srila Bhakti Rakshak Sridhar Maharaj (Srila Sridhar Maharaja) tarafından 1941 yılında Hindistan'ın Batı Bengal eyaletindeki Sri Nabadwip Dham'da kurulmuş olan Sri Chaitanya Saraswat Math, Saf Adanmışlığın Kutsal Tapınağıdır.

Bu dünyadan ayrıldığı 1988 yılından bu yana Srila Sridhar Maharaj, Sri Chaitanya Saraswat Math ve dünyanın dört bir yanındaki şubeleri yine Srila Sridhar Maharaj'ın seçtiği halefi ve sevgili öğrencisi, Sevaite ve Başkan Acharya'mız Kutsal Lütufları Om Vishnupad Sri Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından (Srila Govinda Maharaja) temsil edilmektedir.

Math (okunuşu "maa-th"), ruhani değerlerin ve Yüce Tanrı'ya ve Onun saf kullarına sunulan hizmetin geliştirilmesine adanmış yerdir. Srila Sridhar Maharaj, "Sri Chaitanya Saraswat Math" adını seçerken, öğreti zinciri (Sampradaya) çizgimiz Brahma Madhva Gaudiya Sampradaya olduğu halde, onun esas kimliğini Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun oluşturduğunu ve kendi manevi öğretmeni Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Prabhupad'ın da Gaudiya Vaishnav Sampradaya'yı canlandıran ve sağlam temellere oturtan ad olduğunu düşündü; bu nedenle, tüm Sampradaya'yı baştan sona tanımlayabilmek için Sri Chaitanya Saraswat Math adını Tapınağın ve Misyonun adı olarak seçti. 

Mütevazı başlangıç döneminde, Sri Chaitanya Saraswat Math Ganj Nehri kıyısında, sazdan yapılmış, basit bir kulübeden ibaretti, ancak Srila Sridhar Maharaj onun gelecekteki ihtişamını görmüş ve Math'ın İhtişamı'nı güzel dizelerle ifade etmiştir. 

Diğer dillerde ulaşabileceğiniz sayfalar:
Czech - Danish - Greek- Hindi - Italian - Norwegian - Portuguese - Russian - Slovak - Spanish - Swedish - Turkish

Sri Nabadwip Dham 

Kutsal Nabadwip toprakları [dışsal bakımdan] Kalküta'nın yaklaşık yetmiş beş mil kuzeyindedir ve Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun göründüğü ve oyunlarını sergilediği yer olarak ünlenmiştir. 

Srila Sridhar Maharaj şöyle der: "Burada Nabadwip'te, Mutlak'ın lütfunu cömertçe dağıttığı mutlu bir yer çıkar karşımıza. Mutlak kendisini yayarken, Sri Chaitanyadev olur. Ve işte o Sri Chaitanyadev, merhametinin en üst aşamasında burada bulunur."    

Uluslararası Merkezler

Sri Chaitanya Saraswat Math'ın dünyanın çeşitli ülkelerinde 50 den fazla Uluslararası Merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden bazıları web üzerinde de tanıtılmaktadır. 

Sri Chaitanya Saraswat Math: Kutsal Lütufları Srila Bhakti Rakshak Sridhar Maharaj tarafından 1941 yılında Batı Bengal, Nabadwip'de kurulan Saf Adanmışlık Tapınağının İngilizce Ana Sayfası.

Uluslararası merkezler:Dünyanın çeşitli ülkelerinde, Sri Chaitanya Saraswat Math'a bağlı merkezlerin, tapınakları ve ashramları'nın listesi. Bu sayfa posta ve e-mail adresleri, telefon, faks ve eposta bilgileri ve İnternet web sitelerini içermektedir.

Internet Web Siteleri: Sri Chaitanya Saraswat Math'ın himayesinde olan dünya çapındaki yetkili spiritüel merkezlerden ve şubelerden bazılarının web sayfalarına bağlantılar. 

Hacılar için Yararlı İpuçları:Kutsal Dham'a hac ziyareti için gerekli olan bazı bilgiler.