Yeni

::: 

Son güncelleme 14 Kasım 2008 tarihinde yapıldı. Son yapılan güncellemeler >> işaretiyle belirtildi. 

Bağlantılar: Hindistan'a hac ziyareti için yararlı ipuçları/ Vaishnava Takvimi/ Sri Guru Vandana/ iMonk Yeni/ Veranda Views / diğer websiteleri/Ana sayfakitaplar ve yayınlar/ 2007 Arşiv/ eposta: turkish@scsmath.org/


 

Logomuz hakkında  

www.scsmath.com

1995 den beri 

 

ÖZLÜ SÖZLER

"Benim bu yaşamdan zevk almak gibi bir niyetim yok. Ben sadece Yüce Tanrı Krishna'nın hizmeti ve Guru Maharaj'ımın hoşnutluğu için faaliyette bulunuyorum. Herkese iyilik yapmaya çalışmalıyım, benim Guru Maharaj'ımın talimatı budur. Sizin dostunuz olmak istiyorum, düşmanınız değil."
- Srila Govinda Maharaj

Vaishnava Takvimi - Kasım 2008

23. (Pz) Krishna-ekadasi. Utpanna Ekadasi. Oruç.

24. (Ptesi) Krishna-dvadasi. Paran 9:35. Srila Narahari Sarkar Thakur ve Srila Kaliya Krishna Das'ın ayrılışları.

25. (Salı) Krishna-trayodasi. Srila Saranga Thakur'un ayrılışı.

27. (Perş) Amavasya. Srila Jagabandhu Bhakti Ranjan'ın ayrılışı.

Srila Gurudevin yeni resmi
(büyük boy için)

>> 24 Ekim, 2008
thumbSripat Hapaniya Festivali Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın Kutsal Görünümü şerefine düzenlendi. Resimli web-sayfası Hapaniya'dan gönderildi.
>> 23 Ekim, 2008

Sri Chaitanya Saraswat Math'ın Kurucu Başkan Acharyya'sı, Om Vishnupad Paramahamsa Parivrajakacharyya-varyya Astottara-sata Sri Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın 114. Büyük Görünüm Günü Kutlaması. Srila Virachandra Prabhu'nun göründüğü gün. Sripad Sakhicharan das Babaji Maharaj'ın ayrılışı.

thumbNabadwip. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın Sri Vyasa-Puja Festival'i Sri Chaitanya Saraswat Math'da Hindistan ve dünyanın diğer yerlerinden pek çok Misyonun temsilcilerinin katılımıyla güzel, saygın bir atmosferde düzenlendi. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj buradaki festivale katılmak istedi ancak sağlığı Kalküta'dan ayrılmasına izin vermedi. (Resimli web-sayfası.)

thumbNabadwip. Sri Vyasa-Puja Festivali. Nimai Chandra Prabhu tarafından kendi websitesine postalanan çok sayıda resim bu sabahın erken saatlerinden itibaren bugünün etkinliklerini ve Kutsal Lütufları Srila Govinda Maharaj ile paylaştığı haber raporlarının Nabadwip, Ekachakra, Hapaniya, Bamunpara ve Kolkata'da son haftalarda çekilen sayısız resimlerini kapsıyor.

 

Sripad Bhakti Lalita Akinchan Maharaj'ın Yeni ve  İlk 10 sayfaları güncellendi. 

>>

thumbSri Vyasa-Puja video Internet yayını Sripad Bhakti Sudhir Goswami Maharaj tarafından Kalküta Tapınağımızdan yapılıyor. Halka açık Internet video BlogTV yayını kaydedilmiş bulunuyor ve kayıtları Kendilerinin blogtv.com websayfasından izlemek mümkün.

>>

(Eylül - Ekim, 2008)

thumbHaftalık canlı yayınlar blogtv de her Cumartesi Kolkata Tapınağımızdan Sripad Bhakti Sudhir Goswami Maharaj tarafından yapılıyor. Kutsal Lütufları ders veriyor ve izleyenlerin sorularını yanıtlıyor. Kendileri bunu düzenli canlı yayınlar olarak her Cumartesi Hindistan saatiyle 20:00 de sürdürmeyi planlıyor: http://www.blogtv.com/people/goswami.
Son yayın kayda geçirildi ve blogtv.com addresinde. Şu anda Kolkata'da saat:

>>

 

thumbEkim Başı: Srila Govinda Maharaj Kolkata Dum Dum Park Tapınağımızdaki Sevak Bhavan'da bulunan yeni verandasına yerleşiyor. Hastanede yeni geçirdiği başarılı tedavi ve incelemeden sonra Srila Gurudev doktorların talimatı doğrultusunda tam istirahat ve tıbbi gözlem altında bulunmak koşuluyla yeni ve geniş mekanına döndü. Verandada çekilen son resimler verandaviews.com websitesine Jamuna Priya Devi Dasi tarafından gönderildi. thumbSri Vyasa-Puja Davetiyesi Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın Nabadwip, Sri Chaitanya Saraswat Math'da 23 Ekim 2008 de düzenlenecek olan Sri Vyasa Puja'sı için davetiye ve hizmet için bir fırsat. 
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj bu festival için Nabadwip'e gitme arzusunu dile getirmiş bulunuyor, ancak fiziksel sağlığı yeterli olmadığından Kutsal Lütufları bu uğurlu vesile için Kolkata, Dum Dum Park Tapınağımızda kalabilir.   

thumbHer yıl düzenlenen Karttik Hac için Davetiye düzenleyen Sri Chaitanya Saraswat Math. Bu yılın programı aşağıdadır:  

26 Ekim: Kolkata'dan trenle yola çıkılıyor, önce Govardhan'a, ardından 1 Kasımda Vrindavan'a gidiliyor, bunu Haridwar, Hrishikesh, Kashi, Gaya ve Prayag'a yapılacak daha kısa ziyaretler izliyor, 14 Kasımda Kolkata'ya dönülüyor.

Daha fazla bilgi için lütfen Karttik Hac Davetiyesine bakın ve eğer katılmak istiyorsanız en yakın zamanda bize bildirin. 

thumbKaliforniya'da hizmete Davetiye Hasyapriya Prabhu tarafından Sri Chaitanya Saraswat Seva Ashram'ın Santa Cruz yakınlarındaki geniş arazisinde büyük bir Tapınak projesini ortaya çıkarmada yardımcı olmaları için dünyanın dört bir yanındaki adanmışlara gönderiliyor. Hasyapriya Prabhu şöyle yazıyor:
"Srila Gurudev bu büyük amaçla ilgili projeyi gerçekleştirmemiz ve bu görkemli tapınağı Soquel Ashram'ımızda inşa etmemiz için bizi kutsamış bulunuyor ve başarılı olacağımıza ve güzel Seva Ashram'ın dünyanın dört bir yanında tanınacağına dair olan öngörüsünü ifade ediyor."

thumbEylül Ortası: Srila Govinda Maharaj'ın sağlığı her geçen gün düzeliyor, son zamanlarda Srila Gurudev nefes alıp vermede normalin dışında zorluk hissedince kaygıya neden olmuştu. Doktorlar kendisini hızlı bir şekilde rahatlattılar ve test sonuçlarından da memnun kaldılar. Şu anda Kutsal Lütufları Kolkata'nın en iyi hastanesinde gözetim ve tedavi altında. Srila Gurudev daha güçlü fiziksel sağlığa kavuşmasına yardımcı olan adanmışların samimi dualarını takdir ve teşekkürle karşılıyor. (Resim 17 Eylül 2008 de çekildi.)

 

thumbVideo. Srila Govinda Maharaj Sri Krishna Janmastami'de St. Petersburg'daki adanmışlar topluluğuna Kolkata'dan bir konuşma yaptıktan sonra İnternet aracılığıyla Rusya için canlı kirttan okuyarak devam etti. Bu videonun ortasında Srila Govinda Maharaj ve Sripad Avadhut Maharaj arasında geçen karşılıklı konuşmayı paylaşıyoruz; ardından Srila Gurudev 'Jaya Radha-Madhava....'ya öncülük ederek bitiriyor.
Sri Krishna Janmastami kirttan, 2008, Srila Govinda Maharaj tarafından İnternet yoluyla söylendi, Kolkata'da Vaidehi Devi Dasi ve Ranajit Prabhu tarafından çekildi:
24+ dakika 24+ MB 'mov' video
(Bu zip dosyayı yükleyin, genişletin ve VLC, iTunes, QuickTime, vb. ile çalıştırın.)
>>

2007 Arşiv 

   

Ocak 2008                         Ağustos 2008

Şubat 2008                       Eylül Ekim 2008

Mart 2008 

Nisan 2008

Mayıs 2008

Haziran 2008

Temmuz 2008