Kitaplar ve Yayınlar


 

Sri Chaitanya Saraswat Math Kitapları

 

Bhakti Yoga - Adanmışlık Yolu   


Sri Chaitanya Saraswat Math tarafından yabancı dilde yayınlanan eserleri satın almak,
yüklemek, tanıtım yazılarına ve alıntılara ulaşmak
 için lütfen 
buraya tıklayın.


Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın arzusu ve onayı ile, ve Sripad Bhakti Ranjan Madhusudan Maharaj'ın (Sripad Mahananda B. R. Prabhu) rehberliği doğrultusunda Saraswata Yayınları'nın Türkçe olarak hazırladığı kitaplara kişisel olarak ulaşıp incelemek,
ya da
tamamını pdf dosya şeklinde indirip okumak için aşağıdaki kitap adlarına bakabilirsiniz.
 
Bağlantı ve geribildirimleriniz için: turkish@scsmath.org / saraswata@gmail.com
__________________________________


Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın 

eserlerinden Türkçeye çevrilenler:

 

 


 

>Srimad Bhagavad Gita. Güzel Tanrı'nın Gizli Hazinesi (The Hidden Treasure of the Sweet Absolute)

"Srimad Bhagavad-gita yayın alanının genişliği ve yoğun dağılımı ile eşsizdir. Geçmiş dönemlerin azizlerinin ve modern bilim adamlarının yorumlarıyla bu klasik hem Hindistan'da hem de diğer ülkelerde çeşitli dillerde yayınlandı... Sri Gita'nın şu anki sayısız baskıları içerisinde çok azı paramparanın, yani güvenilir öğreti zincirinin mükemmel çıkarımları doğrultusunda, sadakatle saf adanmışlığı besler."                                                                                                                                                                                                                                    Srila B.S. Govinda Dev-Goswami Maharaj

"Srila Sridhar Maharaj'ın bu klasikle ilgili eşsiz yorumu ve açıklaması İlahi Aşk Yolunun anahtarıdır."

1. Baskı (2005): 633 sayfa 

(Sanskrit, İngilizce, Türkçe): 

Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın açıklaması ve yorumu ile İngilizce olarak 1985 yılında yayınlandı, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın isteğiyle Türkçe'ye çevrildi ve 2005 yılında basıldı.


2. Baskı (2008): 376 sayfa (cep kitabı boyutunda) Srimad Bhagavad-Gita PDF dosya (4.69 MB)
(Sanskrit, Türkçe) Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın açıklaması ve yorumu ile ve Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın isteği doğrultusunda İngilizce olarak 2006 yılında yenilendi, Türkçe olarak 2008 yılında yayınlandı.


>Sri Krishna'yı, Güzel Gerçeği Arayış (The Search for Sri Krishna Reality the Beautiful) Sri Krishna'yı, Güzel Gerçeği Arayış PDF dosya (1.10 MB)


Sri Krishna'yı Güzel Gerçeği Arayış - Sonsuzun Merkezine nüfuz eden bir yaklaşım. Kitap Hristiyan mistisizminden ve Vedanta'dan başlayıp Goswami'lerin adanmışlık vecdine kadar, ilahi farkındalığın mertebelerini keşfediyor. İlahi Ses aracılığıyla ulaşılan aşkınlığın gizlerini açıklıyor. İçsel yolculuğunuz için cazip bir rehber.
>Sri Guru ve Lütfu (Sri Guru and His Grace) Sri Guru ve Lütfu PDF dosya (1.11 MB)

Srila Sridhar Maharaj evrensel guru kavramını açıklıyor ve ferdiyetçi yaklaşımların akılsız tutuculuğunu yıkıyor. Geleneksel ve modern guru kavramını, gerçek gurunun nasıl tanınacağını ve farklı mantraların anlamlarını, önemlerini ve etkilerini anlatıyor.

     >İlahi Aşkın Altın Volkanı (The Golden Volcano of Divine Love) İlahi Aşkın Altın Volkanı PDF dosya

                

Mahaprabhu'nun Yaşamı ve Öğretileri: Sri Krishna'dan ayrı oluşun büyük ıstırabıyla Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun kalbinden doğan vecd, volkanik patlamalar gibi aktı ve bu biyografide yer alan onun coşkun öğretileri [Sikshastakam], dudaklarından altın renkli lav ırmakları gibi yayıldı. İlahi Aşkın ruh hali üzerine yazılmış kalplere işleyen bir eser.>Kayıp Hizmetkarı Sevgiyle Arayış  (Loving Search for the Lost Servant) Kayıp Hizmetkarı Sevgiyle Arayış PDF dosya (10,250 KB)

Tanrı'nın Acil Kampanyası
Burada görüyoruz ki Tanrı her bakımdan mükemmel olsa da, bizden ayrı olmanın büyük acısını duyumsar, ve bizi geri almak için -- bizi yuvaya, Tanrı katına götürmek için -- tekrar tekrar görünür. Biz nasıl Sri Krishna'nın Arayışı içindeysek, O da Kayıp Hizmetkarlarını Sevgiyle Arayışın uğraşı içindedir.

>Bilincin Öznel Evrimi  (The Subjective Evolution of Consciousness) Bilincin Öznel Evrimi PDF dosya (860 KB)

Güzel Tanrı'nın Oyunu
Srila Sridhar Maharaj Batıdan Descartes, Berkeley ve Hegel'in görüşlerini, Doğudan Buda, Shankara ve Sri Chaitanya ile kıyaslıyor ve bilincin dünyanın ürünü [nesnel evrim] olmadığını, aksine dünyanın bilincin ürünü [öznel evrim] olduğunu gösteriyor.

>Yuvanın Rahatlığı (Home Comfort) Yuvanın Rahatlığı PDF dosya (463 KB)

Gerçek ruhani yaşama başlangıç niteliğinde bir kitapçık. İnsan yaşamının özel önemini anlatıyor ve neşe içinde ölümsüz olma umudunu gerçek yapıyor; yaşamı her gün daha mükemmel yaşamak için pratik bir rehber.>Kalp ve Hale (Heart and Halo) Kalp ve Hale PDF dosya (22.6 MB)

"Daha yüksek dünyanın, öznel dünyanın bilinci var ve daha düşük dünyanın, nesnel dünyanın bilinci var. Daha düşük, nesnel dünya ile olan ilişki bizleri mutsuzluğa bağlar, yüksek bilinçle ilişki ise bizleri yukarıya çeker, bizlere gerçek serveti sunar."

 


>Sri Sri Premadhama-deva-stotram PDF dosya (224 KB)

Sri Sri Premadhama-deva-stotram 2003 yılında gözden geçirilerek Sripad B.P. Janardan Maharaj tarafından yeniden yayınlandı ve Srila Govinda Maharaj'ın nilüfer ellerine Kutsal Lütufları'nın Sri Vyasa-Puja'sı vesilesiyle sunuldu. Srila Guru Maharaj'ın Premadhama-deva-stotram adlı eseri Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun oyunlarını ve ilkelerini yetmiş dörtlükte özetleyen önemli ve sağlam bir dayanaktır.__________________________________

Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın 

eserlerinden Türkçeye çevrilenler ve bazı konuşmaları:

 

 


>İlahi Rehberlik (Divine Guidance) İlahi Rehberlik PDF dosya

Srila Govinda Maharaj kitabın bu İkinci Bölümünde Hac Yolcularının Puri'ye giderken içinde bulunmaları gereken ruh halini anlatıyor - Sri Puri Dham Yolunda


>Kalbin Dini (Religion of the Heart) PDF dosya (1.20 MB)

Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın konuşmalarından derleyen Sripad B.P. Siddhanti Maharaj

>Özgün Kaynağı Ararken (In Search of the Original Source)

>Anılar

>Mauritius konuşması

>Sizin Krishna Bilinciniz Nedir?: Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın 9 Ağustos 1999 tarihinde yaptığı ve o tarihte Sripad Madhusudan Prabhu tarafından krsna.cc. web sitesinde yayınlanan internet Radyo Konuşması. 

>Zikir ve Hizmet: Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın 19 Temmuz 1999 tarihinde yaptığı ve o tarihte Sripad Madhusudan Prabhu tarafından krsna.cc. web sitesinde yayınlanan internet Radyo Konuşması.

>Kolyedeki Mücevher: Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj 1992 yılında, Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın Dördüncü Ayrılış Günü Yıldönümünde konuşuyor. Bu yazı ilk olarak 1994 yılında, Australya'da, 'Sri Govinda Dham Dergisi'nin Sri Vyasa-puja Baskısında yayınlandı.

__________________________________

'Arşiv Fotoğrafları: Resimlerle ve Sözlerle Meditasyonlar' Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın beş sayfadan oluşan özlü sözleri ve siyah beyaz fotoğrafları. 

 

"Gidilecek yer belirlendi, ama o yere nasıl ulaşacağım? Ne zaman ulaşacağım? Beni oraya götürmek üzere yardımıma gelenler--onlar benim ustalarımdır, benim Gurularımdır: Siksa-gurularım ve Diksa-gurularımdır. Oraya gitmeme kim yardımcı olursa o benim Gurumdur. Belirlenmiş olan hedefime, kalbimin en derin özleminin olduğu durağa ulaşmamda kim bana yardım ederse o benim rehberimdir..."
<<Yeni