Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Gadadhar Pandit
ve Srila Sachchidananda Bhaktivinoda Thakur'un Ayrılışları

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili kayıtlar.Audio: Srila Bhakti Vinod Thakur'a ve Srila Gadadhar Pandit'e övgü. Bu bir saatlik konuşmasında Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj Srila Gadadhar Pandit'in ve Srila Bhakti Vinod Thakur'un adanmışlık ruh hallerini açıklıyor.
Srila Govinda Maharaj daha sonra örnekler vererek, aşkın boyutla olan karşılıklı iletişim sayesinde slokaları nasıl yazdığını, Srila Guru Maharaj'ın Samadhi Mandir'ini nasıl inşa ettiğini, vb. tevazuyla anlatıyor. 
1 Temmuz 1992:
 
63 dakika, 14+ MB mp3 audio

Srila Gadadhar Pandit'in ve Srila Bhaktivinod Thakur'un Ayrılış Günü. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından, beşinci dünya turunda bugün yapılan kapsamlı konuşma.
"Srila Bhaktivinod Thakur, Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun müstesna hizmetini, yani: Gaura Gadadhar ibadetini göstermiştir. Gadadhar Pandit ile Mahaprabhu'nun bağı çok samimi ve sevgi doluydu..."
Venezuela, 8 Temmuz 1994, İspanyolca çevirisi ile.
Bölüm 1, 38+ dakika, 9 MB mp3 audio
Bölüm 2, 50+ dakika, 11.6 MB mp3 audio


Srimad Bhaktivinod-viraha Dasakam. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından Srila Bhaktivinod Thakur'un ayrılışı üzerine yazılmış olan ve on dörtlükten oluşan dua. Resimli websayfası Jagamohini Devi Dasi tarafından hazırlandı.


Sri Radha'nın Adanmışlık Okyanusu. Kapsamlı bir şekilde derlenmiş websayfası Srila Sachchidananda Bhaktivinod Thakur'un 1914 yılında ayrıldığı bugünün anısına ona övgü olarak hazırlandı. İçerik ve sayfa düzeni Jagamohini Devi Dasi tarafından hazırlandı.

Sri Gadadhara Pandit ile ilgili olarak Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın "Heart and Halo" ("Kalp ve Hale") adlı kitabından harikulade bir alıntı. 

Srila Gadadhar Pandit ve Srila Sachchidananda Bhaktivinoda Thakur'un Ayrılışları. Srila Gurudev'lerimizin yazılarından derlenen iki web-sayfası, ayrıca başka okuma parçalarına linkler.

"Srimad Bhaktivinoda-viraha Dasakam" -- "Srila Bhaktivinoda Thakura'nın Ayrılışı Üzerine Dua" Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından yazıldı. Orjinal Sanskrit şiiri okuyan Srila Bhaktisiddhanta Saraswati Prabhupada şu yorumda bulundu, "Artık eminim ki, Sampradaya'mızın standardını devam ettirecek nitelikte bir adama sahibiz."

Srila Sachchidananda Bhaktivinoda Thakur, Krishna bilincinin on dokuzuncu yüzyıldaki öncüsü, 1838 yılında Bengal'de doğdu. O Hindistan'ın manevi geleneğini ve edebiyatını korumak için yorulmak bilmeden çalıştı...

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar