Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Narottam Das Thakur

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili olarak seçilmiş kaynaklar.Audio: Srila Narottam Das Thakur'un göründüğü gün 2009. Srila Govinda Maharaj ayrılışından bir yıl önce bugün güzel bir konuşma yapıyor.
"'Sri Rupa Manjari Pada' çok ünlüdür, ayrıca 'Sri Guru Charana-padma' ve 'Nitai-pada-kamala' ve 'Gaurangera Duti Pada', vb. Narottam Thakur'un pek çok şarkısı var. Çok ünlüler, sade ve mükemmeller ve biz her gün Narottam Das Thakur'un şarkılarını söyleriz. Ve şimdi ben bir şarkı söyleyeceğim..." 
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, 9 Şubat 2009:
    20+ dakika, 4.8 MB mp3 audio

Sri Narottama Prabhor Ashtakam. Srila Narottam Das-Thakur'un görünme günü onuruna Srila Vishvanath Chakravarti Thakur tarafından onunla ilgili olarak yazılan coşku dolu bir şiir. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi. 

Srila Narottam Das Thakur'un Sri Rupa Manjari Pada'sı Srila Govinda Maharaj tarafından okundu. (İlk yükleme tarihi 22 Ekim 2006)
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (9 dakika, 1.5 MB mp3 audio)

Srila Narottam Das Thakur'a Övgüler, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan Affectionate Guidance (Sevgi Dolu Rehberlik) adlı kitaptan
(100 K Acrobat PDF dosya.) Türkçesi

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar