Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Narottam Das Thakur

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili olarak seçilmiş kaynaklar.Audio: Srila Narottam Das Thakur. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj kapsamlı bir şekilde Srila Narottam Das Thakur'un övgülerini zikrediyor. Bu konuşma ilk olarak Karttik 2013'ün ilk günü 'Karttik month. Narottam Das Thakur' olarak kaydedildi.
42+ dakika, 10 MB mp3 audio

Audio: "Narottam Das Thakur düşmüş ruhlar için pek çok şarkı yazdı. Ve kendisini düşmüş bir ruh gibi göstererek Krishna-lila, Gaura-lila ve de Vaishnava-lila hakkında yazdı. Pek çok şey kaleme aldı. O büyük bir şair, iyi bir yazar ve yüce bir panditti, ve Krishna-prem ile olağanüstü bir şekilde aydınlanmıştı."
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın
Narottam Das Thakur'un görünmez olduğu gün, 27 Ekim 1991'de, Nabadwip'de yaptığı konuşma: 
 26 dakika, 6 MB mp3 audio

Video: Vrindavan, Srila Narottam Das Thakur tarafından ibadet edilen Mahaprabhu Deity'si önünde Srila Bhakti Sudhir Goswami Maharaj 2013'de Srila Narottam Das Thakur'un görünmez olduğu gün oraya yapılan ziyaret sırasında onun yüceliklerini anlatıyor.
Bu kısa video adanmışların
Sri Radha Gokulananda Tapınağı'ndaki altara gitmeden önce Srila Narottam Das Thakur'un pushpa samadhi'sine saygılarını sunmaları ile başlıyor.
Vrindavan, 24 Ekim 2013, video Rus ekip tarafından hazırlandı:

5 dakika, 11 MB m4v QuickTime video

Srila Narottam Das Thakur'un yücelikleri. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Srila Narottam Das Thakur'un Görünmez Olma Festivali'nde Saint Petersburg Tapınağımızda Ekim 2006'da yapılan konuşma. Srila Gurudev Sripad B.P. Janardan Maharaj'dan orada toplanmış olan adanmışlara bir konuşma yapmasını istedikten sonra (aşağıda mevcut) kendisi devam ediyor. İngilizce konuşma Rusça çevirisi ile. (İlk olarak 22 Ekim 2006'da kaydedildi)
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (24 dakika, 2.7 MB mp3 audio)
veya:
 daha üstün kalite (5.4 MB mp3 audio)

Sripad B.P. Janardan Maharaj'ın Srila Narottam Das Thakur ile ilgili dersi Srila Govinda Maharaj konuşmadan hemen önce gerçekleşti. İngilizce konuşma Rusça çevirisi ile. (İlk olarak 22 Ekim 2006'da kaydedildi)
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (19 dakika, 2.2 MB mp3 audio)

Sri Rupa Manjari Pada Srila Govinda Maharaj tarafından Srila Narottam Das Thakur ile ilgili konuşmasının hemen ardından okundu. (İlk kez 22 Ekim 2006'da kaydedildi)
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (9 dakika, 1.5 MB mp3 audio)

Srila Narottam Das Thakur'a Övgü, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan Affectionate Guidance adlı kitaptan alındı. (100 K Acrobat PDF dosya.)(Türkçe)Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar