Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Narottam Das Thakur

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili olarak seçilmiş kaynaklar.thumbAudio: Srila Narottam Das Thakur'un göründüğü gün 2009. Srila Govinda Maharaj kendi ayrılış gününden bir yıl önce bugün güzel bir konuşma yapıyor. "'Sri Rupa Manjari Pada' çok ünlüdür, ve 'Sri Guru Charana-padma' ve 'Nitai-pada-kamala' ve 'Gaurangera Duti Pada', vb. Narottam Thakur'un pek çok şarkısı var. Onlar çok ünlü, sade ve mükemmeller ve bizler her gün Narottam Das Thakur'un şarkılarını söyleriz. Ve şimdi ben bir şarkı söyleyeceğim..."
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, 9 Şubat 2009:

20+ dakika, 4.8 MB mp3 audio

thumbSri Narottama Prabhor Ashtakam. Srila Narottam Das Thakur'un göründüğü günün onuruna, onun coşku dolu anısına Srila Vishvanath Chakravarti Thakur tarafından onun hakkında yazılmış olan şiir. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi. (Türkçesi)

Sri Rupa Manjari Pada Srila Narottam Das Thakur'un şarkısı Srila Govinda Maharaj tarafından okunuyor. (İlk kez 22 Ekim 2006'da kaydedildi)
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (9 dakika,1.5 MB mp3 audio)

Srila Narottam Das Thakur'a övgü, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan Affectionate Guidance (Sevgi Dolu Rehberlik) adlı kitaptan alınan bölüm. (100 K Acrobat PDF dosya.) Türkçesi


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar