Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Narottam Das Thakur

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili olarak seçilmiş kaynaklar.Audio: Srila Narottam Das Thakur. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj kapsamlı bir şekilde Srila Narottam Das Thakur'un yüceliklerini övüyor. Bu konuşma 'Karttik ayı. Narottam Das Thakur' olarak Karttik 2013 yılının ilk gününde kaydedildi.
42+ dakika, 10 MB mp3 audio

Audio: "Narottam Das Thakur düşmüş ruhlar için pek çok şarkı yazdı. Ve kendisini düşmüş bir ruh olarak göstererek, Krishna-lila, Gaura-lila ve Vaishnava-lila üzerine yazdı. Pek çok eser kaleme aldı. O çok büyük bir şair, iyi bir yazar ve büyük bir pandit'ti ve Krishna-prem ile en üstün şekilde aydınlanmıştı."
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Narottam Das Thakur'un görünmez olduğu gün, 27 Ekim 1991'de Nabadwip'de yapılan konuşma:
 26 dakika, 6 MB mp3 audio

Video: Vrindavan'da, Srila Narottam Das Thakur tarafından ibadet edilen 
Mahaprabhu Deity'si önünde, Srila Bhakti Sudhir Goswami Maharaj Srila Narottam Das Thakur'un 2013 yılındaki ayrılış gününde oraya yapılan bir ziyarette onun yüceliklerini anlatıyor.
Bu kısa video adanmışların 
Sri Radha Gokulananda Tapınağındaki altara gitmeden önce Srila Narottam Das Thakur'un pushpa samadhi'sine saygılarını sunmaları ile başlıyor. 
Vrindavan, 24 Ekim 2013, video Rus ekip tarafından hazırlandı:
5 dakika, 11 MB m4v QuickTime video

Srila Narottam Das Thakur'un yücelikleri. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Srila Narottam Das Thakur'un Görünmez Oluş Festival'inde, Saint Petersburg Tapınağımızda Ekim 2006'da yapılan konuşma. Srila Gurudev toplanmış olan adanmışlara Sripad B.P. Janardan Maharaj'ın bir konuşma yapmasını istedikten sonra onun ardından devam ediyor. (aşağıda mevcut). İngilizce konuşma Rusça çevirisi ile. (İlk olarak 22 Ekim 2006'da yüklendi)
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (24 dakika, 2.7 MB mp3 audio)
veya:
daha üstün kalite (5.4 MB mp3 audio)

Sripad B.P. Janardan Maharaj'ın Srila Narottam Das Thakur ile ilgili dersi, Srila Govinda Maharaj'ın konuşmasının hemen öncesinde gerçekleşti. İngilizce ders Rusça çevirisi ile. (İlk olarak 22 Ekim 2006'da yüklendi)
 İndirin ya da çevrimiçi dinleyin. (19 dakika, 2.2 MB mp3 audio)


Sri Narottama Prabhor Ashtakam. Srila Narottam Das Thakur'un göründüğü günün onuruna, Srila Vishvanath Chakravarti Thakur'dan coşku dolu anısına onunla ilgili bir şiir. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi. (Türkçe)


Sri Rupa Manjari Pada Srila Narottam Das Thakur'un şarkısı Srila Govinda Maharaj tarafından okundu. (İlk kez 22 Ekim 2006'da kaydedildi)
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (9 dakika, 1.5 MB mp3 audio)


Srila Narottam Das Thakur'a Övgü, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan Affectionate Guidance adlı kitaptan alındı. (100 K Acrobat PDF dosya.)(Türkçe)

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar