Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Narottam Das Thakur

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili olarak seçilmiş kaynaklar.


Audio: Srila Narottam Das Thakur. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj etraflı bir şekilde Srila Narottam Das Thakur'un yüceliklerini övüyor. Bu konuşma ilk olarak Karttik 2013'ün ilk günü 'Karttik ayı. Narottam Das Thakur' adı altında kaydedildi.
42+ dakika, 10 MB mp3 audioAudio: Srila Narottam Das Thakur'un göründüğü gün 2009. Srila Govinda Maharaj ayrılışından bir yıl önce bugün güzel bir konuşma yapıyor.
"'Sri Rupa Manjari Pada' çok ünlüdür, ayrıca 'Sri Guru Charana-padma' ve 'Nitai-pada-kamala' ve 'Gaurangera Duti Pada', vb. Narottam Thakur'un pek çok şarkısı var. Çok ünlüler, sade ve mükemmeller ve biz her gün Narottam Das Thakur'un şarkılarını söyleriz. Ve şimdi ben bir şarkı söyleyeceğim..." 
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, 9 Şubat 2009:
    20+ dakika, 4.8 MB mp3 audio

Audio: "Narottam Das Thakur düşmüş ruhlar için pek çok şarkı yazdı. Ve kendisini düşmüş bir ruh olarak göstererek, Krishna-lila, Gaura-lila ve de Vaishnava-lila hakkında yazdı. Pek çok eser meydana getirdi. O büyük bir şair, iyi bir yazar ve büyük bir panditti, ve Krishna-prem  ile en üstün şekilde aydınlanmıştı." Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşma Narottam Das Thakur'un ayrılış günü, 27 Ekim 1991, Nabadwip'de gerçekleşti:
    26 dakika, 6MB mp3 audio

Video: Vrindavan, Srila Narottam das Thakur tarafından ibadet edilen Mahaprabhu Deity'sinin önünde, Srila Bhakti Sudhir Goswami Maharaj Srila Narottam Das Thakur'un 2013'deki ayrılış gününde oraya yapılan bir ziyaret sıradında onun yüceliklerini anlatıyor.
Bu kısa video Sri Radha Gokulananda Tapınağınd
aki altarın önüne gitmeden önce adanmışların Srila Narottam Das Thakur'un pushpa samadhisine saygılarını sunmaları ile başlıyor.
Vrindavan, 24 Ekim 2013, video Rus ekip tarafından hazırlandı:
5 dakika, 11MB m4v QuickTime video

Sri Narottama Prabhor Ashtakam. Srila Narottam Das-Thakur'un görünme günü onuruna Srila Vishvanath Chakravarti Thakur tarafından onunla ilgili olarak yazılan coşku dolu bir şiir. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.

 
Srila Narottam Das Thakur'un yücelikleri. Srila Narottam Das Thakur'un Ayrılış Festivalinde Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşma Ekim 2006'da Saint Petersburg Tapınağında gerçekleşti. Srila Gurudev Sripad B.P. Janardan Maharaj'dan toplanmış olan adanmışlara bir konuşma yapmasını istedi (aşağıda mevcut) ve ardından kendisi devam etti. İngilizce konuşma Rusça tercümesiyle. (İlk yüklendiği tarih 22 Ekim 2006)
İndirin veya çevrimiçi dinleyin (24 dakika, 2.7 MB mp3 audio)
ya da:
daha yüksek kalite (5.4 MB mp3 audio)


Sripad B.P. Janardan Maharaj'ın Srila Narottam Das Thakur ile ilgili dersi Srila Govinda Maharaj konuşmadan hemen önce gerçekleşti. İngilizce konuşma beraberinde Rusça çeviri. (İlk yüklendiği tarih 22 Ekim 2006)
    İndirin ya da çevrimiçi dinleyin (19 dakika, 2.2 MB mp3 audio)

Sri Rupa Manjari Pada Srila Narottam Das Thakur ile ilgili konuşmasının hemen ardından Srila Govinda Maharaj tarafından okundu. (İlk yükleme tarihi 22 Ekim 2006)
İndirin veya çevrimiçi dinleyin (9 dakika, 1.5 MB mp3 audio)

Srila Narottam Das Thakur'a Övgüler, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan Affectionate Guidance (Sevgi Dolu Rehberlik) adlı kitaptan
(100 K Acrobat PDF dosya.) Türkçesi

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar