Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Karttik Ayı

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili kaynaklar.


Audio: Karttik ayı. Narottam Das Thakur. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj 1982'de Karttik ayını özellikle de Srimati Radharani ile bağlantılı olarak anlatıyor. Kutsal Lütufları ayrıca yaklaşmakta olan ayrılış festivali vesilesiyle etraflı bir şekilde Srila Narottam Das Thakur'un yüceliklerini övüyor.
42+ dakika, 10MB mp3 audio


Kutsal Karttik Ayı. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın bu ayla ilgili anlatımı. Alıntı: Sri Chaitanya Saraswati Cilt I
İngilizcesi ve İspanyolcası (El Sagrado Mes de Karttik). Türkçesi 

Audio: Saradiya Rasa Purnima ve Karttik'in başlaması. Dünkü sabah sohbeti Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Rusya, Saint Petersburg Tapınağımızda yapıldı.
7 Ekim 2006
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (19+ dakika, 2.2 MB mp3 audio)
ya da:
daha üstün kalite (4.2 MB mp3 audio).


thumbAudio: Karttik Ayı başlıyor. Srila Bhakti Sundar Dev-Goswami Maharaj tarafından Kutsal Karttik Ayı hakkında 1989'da verilen ders. "Bu ay adanmışlar daha üstün Vaisnavism'i bilinçli bir şekilde uygulama şansını elde ediyorlar."
14 Ekim 1989, Nabadwip'de.
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (22+ dakika, 5+ MB mp3 audio)

Audio: Bu hayırlı Karttik ayı, Damodar. Sripad Bhakti Pavan Janardan Maharaj'ın Saint Petersburg Tapınağımızda verdiği dersin net kaydı. İngilizce konuşma Kundalata Devi Dasi tarafından çevrildi:
9 Ekim 2006:
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (25 dakika, 4.3 MB mp3 audio).

Karttik boyunca Sri Chaitanya Saraswat Math'da ilave Kirttanlar söylenir: sabahları altı ve akşamları sekiz parçadan oluşan bir dizi şarkı. Bu şarkıların listesine Günlük Program'da pdf formatında (45 K) ulaşılabilir, gönderme yapılan Kirttan Rehberi kitabı, pdf formatındadır (650 K).

Audio: Karttik Akşam Kirttanları. Siksastakam ile ilgili olarak Srila Bhaktivinod Thakur tarafından yazılan kirtanlar, burada Nabadwip, Sri Chaitanya Saraswat Math'da okunan şekliyle kaydedildi ve  şarkıların melodilerini merak edenler için webde yayınlandı.


Çevrimiçi dinleyin (mp3 playlist)
veya:
İndirin (mp3 audio dosyalar):
Siksastakam Kirttanları 1, 2 ve 3 (9 dakika, 1.6 MB mp3 audio).
Siksastakam Kirttanları 4, 5 ve 6 (12 dakika, 2.1 MB mp3 audio).
Siksastakam Kirttanları 7 and 8 (13+ dakika, 2.4 MB mp3 audio).
En sonunda okunan Mahamantra (8+ dakika, 1.5 MB mp3 audio).


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar