Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Govardhan-puja.

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili olarak seçilen kaynaklar.


Audio: Sri Govardhan Puja konuşması, 1982. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj bu lilayı irdeliyor ve Lord Krishna'nın Govardhan Tepesini kaldırışını anlatan slokaların cümle cümle çevirisini yapıyor. Srila Guru Maharaj Lord'un bu Oyununa yeni bir ışık tutuyor ve Onun Mahaprabhu ve Raghunath Das Goswami tarafından gerçekleştirilen ibadetine gönderme yaparak, Govardhan-shila'nın yüceliklerini övüyor. 
16 Kasım 1982:

 33+ dakika, 7+ MB mp3 audio
  
thumbAudio: Sri Govardhan Puja üzerine (2005). Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Sri Govardhan Puja'dan bir gün önce yapılan sabah konuşması. Kutsal Lütufları Srila Guru Maharaj'ın, Gaudiya Misyonundan ayrıldıktan sonra, Vrindavan'a gittiğini ve oradan Nabadwip'e üç küçük Govardhan Sila getirdiğini anlatıyor. Srila Guru Maharaj bize Sri Chaitanya Saraswat Math'da
Govardhan'ın ibadetini gösterdi, ve şu anda Mahaprabhu ve Sri Sri Gandharva Govindasundar'ın Deity'leri Math'a gelmiş bulunuyor.
Dum Dum Park, Kolkata, 2 Kasım 2005:

 14+ dakika, 3.5 MB mp3 audio
  
Video: Srila Govinda Maharaj'ın Sri Govardhan Puja Konuşması.
Kutsal Lütufları'nın  Kaliforniya, Soquel'de, Sri Govardhan Puja kutlaması ile ilgili olarak yaptığı konuşma. Kendileri Sri Govardhan'ın üstün konumundan bir parça söz ederek Krishna bilinci servetinin tanımını paylaşıyor. (2008)

 
Audio Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Sri Govardhan Puja konuşması ve 'Jaya Radha-Madhava.... şarkısını içeren kayıt' (3 Kasım 2005) in Kolkata, Kaikhali Tapınağımızda, mp3 audio formatta kaydedildi ayrıca o gün çekilen elli iki resim, Jamuna Priya Dasi'nin 'VerandaViews' web-loguna gönderildi.

 
Sabah darshanı üzerine düşünceler: Sri Govardhan Puja. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj ile 2005 yılının bu sabah darshanı, o sıralar Kolkata, Dum Dum Park Tapınağımızda, Kutsal Lütufları'nın yanında kalan Kumkum Dasi tarafından bildirildi. (Türkçesi)

Çocuklar için resimli yazı: Sri Krishna Sri Govardhan Tepesini Kaldırıyor. 330 K PDF dökümanı bu festival için hazırlayan Hollanda'dan Parama Bhakti Devi Dasi.

Güzel Gopal.
Sri Govardhan Tepesinin Kaldırılış Öyküsü resimlerle ve sözlerle anlatılıyor. Yirmi üç web-sayfası dizi öncelikli olarak çocuklar için hazırlandı. (İlk yayınlanışı 2002.) Türkçesi

Sri Sri Giriraj-Govarddhan Arati Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan arati, Govarddhan, Dasbisa, Sri Chaitanya Saraswat Math, Srila Sridhar Swami Sevashram'a başkanlık eden Sri Sri Anu Giriraj'a övgüleri dile getiriyor. Bengali dilinde yazıldı,  İngilizce transliterasyon ve çevirisi. (Yayın tarihi 13 Mart 2002)  (Türkçesi)

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar