Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Jagannath Dev'in Rathayatra'sı
ve Srila Swarup Damodar'ın ayrılışı

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili kayıtlar.


thumbPuri'deki Jagannath Tapınağı (880 KB pdf dosya), Srila Sachchidananda Bhakti Vinod Thakur tarafından yazılan makale ilk olarak Eylül 1871'de yayınlandı, ve 'Counterpoint' dergisinin Bahar 1994 sayısında tekrar basıldı.thumbSri Jagannathdev, yazan Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj. Sripad Devashis Prabhu tarafından yayınlanan 'Counterpoint'in Bahar 1994 baskısından alınan bu yazı jayasri.org'a kaydedildi.  


Audio: Sri Jagannath Rathayatra. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj bu festivalde darshanını elde etmeleri için Lord Jagannath tarafından Batılılara verilmiş olan cömert fırsata dikkat çekiyor, ve Onun önüne geldiğimizde bizim için doğru olan ruh halini anlatıyor.
İlk olarak Madhusudan Prabhu tarafından krsna.cc Internet Radio dizisinin bir bölümü olarak kaydedildi. Srila Gurudev 8 Temmuz 2005'de konuşuyor:
 12 dakika, 3 MB mp3 audio

thumb
Sevgi ile Bağlı Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj Ratha Yatra sırasındaki gizli mesaj alışverişini özetliyor. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.
  
Audio: "Krishna otokrattır - demokrat, komünist ya da bizim hizmetkarımız değil." Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, Sri Jagannath Rathayatra'ya özel gönderme yaparak, Madhusudan Prabhu'nun İnternet Radyo websitesi krsna.cc için 28 Haziran 2006 da Kolkata'dan konuşuyor.
(20+ dakika, 2.4 MB mp3 audio.) 
  
Audio: Srila Govinda Maharaj'ın Kolkata, Kaikhali Tapınağımızda, Sri Jagannathdev'in Rathayatra'sı ve Sri Swarup Damodar Goswami'nin ayrılışını irdelediği ders. Konuşma 19 Haziran 2004 de yapıldı. İndirin ya da çevrimiçi dinleyin (mp3 audio dosyalar):
 Bölüm 1 | Bölüm 2  (Toplam 17 dk, 3.1 MB >mp3 audio)

  
Audio: Srila Govinda Maharaj'ın adanmışlara mesajı Hawaii'den Madhusudan Prabhu ile yaptığı konuşma sırasında gerçekleşti. "Dış ülkelerden gelen adanmışlar Jagannath Puri'ye gitmek istediklerinde, onlara mutlulukla onayımı veriyorum, ancak aşkın hisleri konusunda bilinçli olmalılar."
Bir sloka okuyarak şöyle diyor: "Kim Jagannath'ı arabasında görürse, bir daha asla bu maddesel duygulara ya da dünyaya dönmeyecektir, hepsi aşkın boyuta gidiyorlar."
Srila Govinda Maharaj tarafından, 1 Temmuz 2008'de yapılan ve çok büyük cesaret veren bir konuşma.
5+ dakika, 1.2 MB mp3 audio
  
Puri Yolunda (50K pdf dosya) hacıların Puri'ye giderken içinde bulunmaları gereken ruh halini anlatan bölüm, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Divine Guidance (İlahi Rehberlik) adlı kitabından alındı. (Türkçesi)
  
Puri Sri Chaitanya Saraswat Math, Jagannathdev ve Onun Dham'ı - Affectionate Guidance (Sevgi Dolu Rehberlik) kitabından alıntı. Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj hacılara Purusottam Dham'ı nasıl görmeleri gerektiği konusunda tavsiyede bulunuyor. "Onlar (Mahaprabhu'nun ve Onun yakın dostlarının Oyunları ile ilgili) bu yerleri görecekler ve kalplerinde Sriman Mahaprabhu tarafından gösterilen ayrılıkta beraberlik ruh halini deneyimlemeye çalışacaklar, ve Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun dostlarına dualar sunacaklar. Eğer bu yerlerden herhangi birine giremezlerse onları dışarıdan görecekler."
  
Srila Govinda Maharaj Puri Math'ımızda. Kutsal Lütufları'nın bu yılki Ratha Yatra programı hazırlıkları için 30 Haziran 2003'de buraya gelişinden hemen sonrası ile ilgili resim sayfası.
  
Ratha Yatra Festivali, Puri. Ratha Yatra Festivali günü resimleri 13 Temmuz 2003: Lord Jagannath arabasında, Orissa Kralı Lord Jagannath'a puja yapıyor ve Sri Chaitanya Saraswat Math grubumuz bir milyonun üzerindeki kalabalığın ortasında.
  
Audio: "Swarup Damodar, Mahaprabhu'nun ikinci bedeni." Sripad Bhakti Sudhir Goswami Maharaj Kolkata'dan Ratha Yatra günü, Swarup Damodar'ın ayrılışı ve yakın ilişkisi üzerine konuşuyor, 25 Haziran 2006.
(47+ dakika, 5.5 MB mp3 audio.)
Math'ımızın Sri Jagannath Rathayatra Haccı üzerine kapsamlı yazı yıllık hac sırasında ziyaret edilen pek çok yerin anlatımını ve resimlerini içeriyor. Malta'dan Malini Devi Dasi tarafından 2005 yılında hazırlanan bu on bölümlük canlı, açıklayıcı günce Kutsal Yazıtlardan beş sayfa alıntıyı da kapsıyor.


Lord Jagannath'ın Zuhuru - özet. Bu yılın hac ziyaretine katılan Avustralya'dan Tusta Krishna Prabhu tarafından araştırılıp derlenen ve Srila Bhakti Sundar Govinda Maharaj Dev-Goswami Maharaj tarafından düzeltilen bir yazı.


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar