Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Gaura-Purnima

Bugünle ilgili olarak Math'ın websitelerinden seçilen kaynakçalar.


thumb
Audio:
 Sri Gaura Purnima, 1998.
 "Aslında Mahaprabhu'nun Kendi Oyunlarında göstermiş olduğu şey, müstesna madhurya rasa liladır... Radharani'nin kalp ve halesi bir Yuga-avatar ile tezahür etmeyecektir... 
Krishna'nın Yuga-avatar olarak eylemi, Harinama sankirtan vaaz etmektir. Bizim Srila Swami Maharaj Prabhupad hakkında söylediğimiz şudur ki, o Yuga-avatar gibi, Krishna kavramının tamamını bütün dünyaya verdi. Bu da Yuga-avatar'ın işidir. Ama Radharani'nin kalp ve hale içindeki ruh halini, Krishna karşımızda sadece Radharani ile birlikte temsil edebilir - bizim için değil, Kendisi ilgi duyduğu için."  
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Gaura Purnima günü yapılan konuşma, 13 Mart 1998:
21+ dakika, 5 MB mp3 audio

Sri Gaura Purnima'yı kutlarken. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj adanmışların kalplerindeki sevinci anlatıyor. (Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.) (Türkçesi)

Audio: Sri Gaura Purnima 2004, büyük ilham veren konuşma adanmışlara hitaben Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Nabadwip'de yapıldı. 
6 Mart 2004:
 18+ dakika, 4+ MB mp3 audio

Audio: Sri Gaura Purnima. Srila Bhakti Sudhir Goswami Maharaj Nabadwip'in nasıl düşenlerin yararına olduğunu anlatan Srila Sridhar Maharaj'ın öğretilerini irdeliyor. Sri Gauranga Sundar'ın Göründüğü Gün yapılan bir konuşma, 25 Mart 2005:
 45 dakika, 10.3 MB mp3 audio

 Video. Sri Gaura-Purnima 2009 haber sunumu Vaidehi Devi Dasi tarafından hazırlandı. Videoda Nabadwip Tapınağımızda kutlanan Sri Gauranga Sundar'ın zuhuru ile ilgili yıllık festival tanıtılıyor. İçerikte, bu yılın programı ile ilgili film ve kısa bir süre önce Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Kolkata, Dum Dum Park Tapınağı'mızdaki verandasında yaptığı sohbetten bir bölüm var. 
6+ dakika, 8+ MB 'wmv' video 
 
Video. Sri Nabadwip Dham Parikrama Adhivas Kutlaması 2009. Sri Chaitanya Saraswat Math'daki festivallerin açılışı Sripad Bhakti Pavan Janardan Maharaj tarafından İngilizce olarak yapılan konuşma ile gerçekleşti ve kirttanlar, arati, Tapınak parikraması ve  akşam programı ile sürdü.

 
17+ dakika, 25 MB 'wmv' video 

Audio: Srila Gurudev ayın doğduğu saatte, Sri Chaitanya-charitamrita Adi-lila:13, 89-124 slokalarını  zikrederek kirttana öncülük ediyor, Sri Gaura-Purnima 2004. 34 dk 8.1 MB mp3 audio (Türkçesi)

Audio: Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından söylenen kirttan Sri Gaura-Purnima Parikrama Adhivas Günü 2004'de gerçekleşti: Srila Bhaktivinod Thakur'un eserleri, Goptrtve Varana (Ki jani ki bole, tomara dhamete...) ve Dainyatmika (Emona durmmati, samsara bhitare...).
10 dakika, 3 MB mp3 audio.

Sözler ve çevirileri Math'ın Kirttan Guide kitabındadır, Sri Chaitanya Saraswat Kitaplığından sağlanabilir ve buradan ücretsiz indirilebilir.

Audio: İki audio dosya: Srila Govinda Maharaj Nabadwip'de, akşamki Gaura-Purnima programı için yakarış şeklinde dualar ve kirttanlar zikrediyor, ayrıca Srila Gurudev'ın adanmışlara hitaben yaptığı Gaura-Purnima konuşması. (2002)

"Sri Gaurasundar'ın görünmesi" Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan bir konuşma. İlk olarak Hindistan'da 1986'da "Guardian of Devotion"da yayınlandı. Avustralya'da, 2002'de, "Sri Gaura Purnima"da tekrar basıldı. 

Sri Gaura-Purnima'da okunan dizeler Sri Chaitanya-charitamrita, konukların ve adamışların katılımlarına yardımcı olmak üzere baskıya hazır.

Srila B.R. Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan ve Sri Gaurasundar'ın Görünmesini öven Kirttan: 'Sri-Sri Gaurasundarer Avirbhava Vasare'.

Sri Gaurasundar'ın Görünmesi yazan Srila Bhakti Sundar Govinda Maharaj. Özgün Bengali'den İngilizce'ye çeviren Sripad Bhakti Madhav Puri Maharaj. İlk olarak The Guardian of Devotion adlı derginin 1986 Kalküta baskısında yayınlandı. (60K PDF dosya.) (Türkçesi)

Sri Sri Gaurasundar'ın Zuhuru Srila Krishnadas Kaviraj Goswami'nin Sri Chaitanya-Charitamrita'sından. Özgün Bengali'den çeviren Sripad Swarupananda Prabhu. İlk olarak Counterpoint'de yayınlandı (Vol. 1 No. 6). (55K PDF dosya.)

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar