Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Nityananda Prabhu'nun

görünmesi

Ekachakra Dham, Sree Chaitanya Saraswata Krishnanushilana Sangha'da Festival 

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili kaynakçalar.


En Büyük Çember. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj, Sri Nityananda Prabhu'nun merhametini anlatıyor. "Sri Nityananda Prabhu zemini, temeli sağlamlaştırmak için oradadır. Bu bize daha fazla ilerleme yapmamızda yardım edecektir.Devamını okuyun... (Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi) (Türkçesi)

thumbAudio: Sri Nityananda Prabhu'nun Görünmesi, 1982. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj, Lord Nityananda Prabhu'ya övgü olarak, eseri Sriman Nityananda Dvadasakam açıklıyor. Bir adanmış teker teker dörtlükleri okuyor ve Srila Sridhar Maharaj yazılarına ışık tutuyor.
Bu kayıt 9. dörtlüğün 3'üncü satırından başlıyor.
Nabadwip, 6 Şubat 1982:
     
34+ dakika, 8 MB mp3 audio

Dörtlükleri buradan okuyarak da izleyebilirsiniz Sriman Nityananda Dvadasakam (pdf dosya). (Türkçesi)

Sri Nityananda Prabhu'nun Göründüğü Gün. Srila Govinda Maharaj tarafından Sri Nityananda Prabhu için 31 Ocak 2007 sabah darshanında gerçekleştirilen kapsamlı, güzel övgü. (66 dakika, 7.8 MB mp3 audio ayrıca daha üstün kalite: 16 MB.)

Audio: Sri Nityananda Prabhu'un Görünmesi, 1996. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj Srila B.R. Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın Sanskrit şiiri Sriman Nityananda Dvadasakam'ı baştan sona okuyor. Ardından, Lord Nityananda'nın yüceliklerini zikretmeye devam ediyor. "Nityananda Prabhu şartlanmış ruhlara merhamet bahşediyor ve şartlanmış ruhları çok alt düzeyden alıp daha yüksek düzeye getiriyor. Ve Nityananda Prabhu'nun lütfuyla her şey çok mutlu bir şekilde gerçekleşiyor."
Nityananda Prabhu'nun göründüğü gün, 2 Şubat 1996:
 28+ dakika, 6.6 MB mp3 audio


thumbAudio: Srila Govinda Maharaj Nitai Pada Kamala'yı çok tatlı ve benzersiz bir şekilde kartallar ya da mrdanga olmadan, sadece orada bulunan birkaç adanmışın yanında söylüyor. Ayrıca Srila Gurudev, Srila Sridhar Maharaj tarafından yazılan Sriman Nityananda Dvadasakam'ı baştan sona zikrediyor.
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, 14 Mayıs 1990, Jamuna Priya Devi Dasi tarafından web için hazırlandı ve archive.org'a kaydedildi:
12+ dakika, 7 MB mp3 audio
Yavaş ve sınırlı İnterneti olanlar için daha düşük dosya boyutunda burada: 
  2.9 MB mp3 audio.

thumb Ekachakra. Muhteşem Yerleşim Festivali Sri Sri Guru Gaura Nityananda'nın Ekachakra'da, Sree Chaitanya Saraswata Krishnanushilana Sangha'mızdaki büyük festivali. Üç günlük festival boyunca 41.000 insanı cezbeden bu muhteşem vesileyle resimlerden oluşan kapsamlı websitesi.

Ekachakra Festival videosu Sri Chaitanya Saraswat Math'ın Ekachakra'da, Sriman Nityananda Prabhu'nun ilahi görünüm yerindeki tapınağın görkemli açılışı. Bu video Satya Sundar Prabhu tarafından hazırlandı.'Ekachakra': 12+ dakika, 32 MB mp4 video

thumbAudio. Sri Nityananda Prabhu'nun Festivali ve Ashram Açılış konuşması. Kolkata'daki verandasından 7 Şubat 2009 sabahı Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, Sri Nityananda Prabhu'nun Görünme Gününü ve oradaki yeni ashramımızın açılışını kutlamak üzere İnternet aracılığı ile Ekachakra'daki topluluğa konuştu.
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (23 dakika, 5.5 MB mp3 audio)
veya:  daha üstün kalite (11 MB mp3 audio).
 


thumb
The Nectarean Glories of Sri Nityananda Prabhu (Sri Nityananda Prabhu'nun Nektarsı Yücelikleri). Srila Govinda Maharaj'ın nilüfer ellerine yeni bir kitap sunuluyor. Kitap, Lord Nityananda Prabhu'nun yüceliklerine odaklanıyor ve Sripad B.P. Tirtha Maharaj tarafından Sri Chaitanya Saraswat Math için Bengali dilinde derlenen 'Sri Sri Nityananda Mahimamrtam' adlı kitaptan genişletilerek hazırlandı. Srila Gurudev bugün Ekachakra'daki topluluğa hitaben yaptığı İnternet konuşmasında buna atıfta bulundu.   
Bu İngilizce baskı, Kamal Krishna Prabhu tarafından Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın konuşmalarından derlendi. Bunun yanısıra kitapta Kutsal Metinlerden ayetler, kirttanlar ve Lord Nityananda Prabhu'yu öven Sanskrit yazılar bulunuyor. 96 sayfa, 4 monokrom resim. Adanmışların özel olarak okumaları için kitabın tamamı buradan indirilebilir (4.6 MB 'pdf' dosya).


Nityananda Prabhu'nun Sınırsız, Koşulsuz Merhameti, Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın, 15 Şubat, 2003'de Nabadwip, Hindistan'da Lord Nityananda Prabhu'nun Görünme Günü Festivalinde yaptığı konuşmadan. İki websayfası yazı. (Türkçe)

Audio: Nityananda Prabhu'nun Göründüğü Gün Devashis Prabhu tarafından Londra Tapınağında verilen ders. "Srila Govinda Maharaj şöyle dedi, '...Bizler Mahaprabhu'nun anlayışını, Nityananda Prabhu'nun anlayışını vaaz edenleriz, ve  sizler de insanlara Lord Chaitanya'nın kim olduğu, Nityananda Prabhu'nun kim olduğu konusunda eğitim vermek zorundasınız, çünkü o olmadan Krishna'ya ibadetinizin faydası ne? Aslında Mahaprabhu'nun nilüfer ayakları olmadan bu sadece hayal ürünüdür - o tür ibadet hayali ibadettir.'"
16 Şubat 2011, Londra:
61 dakika, 11 MB mp3 audio


Audio: Sri Nityananda ve Ekachakra. Sripad B.P. Tirtha Maharaj neşeli sabah dersinde Nityananda Prabhu'nun yapısını ve Onunla ve Sripat Ekachakra Dham ile olan bağlantımızın arka planını anlatıyor.
2 Şubat 2011, Nabadwip:
77+ dakika, 13 MB 'mp3' audio


thumb
Sri Nityananda Prabhu. Çocuk adanmışlar için Parama Bhakti Dasi tarafından hazırlanan sayfa. 213 K Acrobat PDF dosya.

Sri Ekachakra Dham: Yeni Ashram'ın Muhteşem Açılış Festivali, Sri Hadai Pandit Padmavati-devi Smrti Kunja adlı ashramın açılışı, Sri Nityananda Prabhu'nun uğurlu görünüm gününde düzenlendi. Bu yüce festival sırasında 50.000den fazla kişiye prasad dağıtıldı. (Dört web-sayfası resim ve alt yazı Malini Devi Dasi tarafından hazırlandı.)

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar