Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya


Om Vishnupad Paramahamsa Parivrajakacharyya-varyya Astottara-sata


Sri Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın

Sri Vyasa Puja'sı

Bugünle ilgili olarak Math'ın websitelerindeki önceki kayıtlardan.


Audio: Srila Govinda Maharaj'ın yücelikleri. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj, Srila Govinda Maharaj'a övgü olarak birkaç öykü anlatıyor, Srila Govinda Maharaj'ın Mayapur, Chandradoya Mandir'deki etkileyici konuşması; kalbini coşkuyla doldurduğunu söyleyerek Srila Gurudev'e bir araba dolusu pirinç veren Rarhadesh'li cimrinin öyküsü; çok hasta iken Srila Sridhar Maharaj'a verdiği ilaç için Srila Guru Maharaj'ın, "bana yeni hayat verdi" sözleri; bunlardan bazıları. Srila Sridhar Maharaj şunu vurguluyor "Onun geçmiş yaşamdan sahip olduğu birşey var... siddhiye, spiritüel yeteneğe sahip". 
Srila Govinda Maharaj'ın sannyas töreninin ertesi günü Srila Sridhar Maharaj'ın Vyasa Puja'sı vesilesiyle yapılan konuşma. Nabadwip, 7 Kasım 1985:
16+ dakika, 3.8 MB mp3 audio


thumbAudio: Sri Vyasa Puja, 1989.  Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj Sripad Janardan Maharaj ve Sripad Ashram Maharaj tarafından yüceltiliyor, ardından Srila Govinda Maharaj adanmışlara Ingilizce ve Bengali dilinde konuşuyor. "Şimdi Guru Maharaj karşımızda insan bedeni formunda bulunmuyor, ama biliyorum ki onun ilahi talimatı her zaman bize rehberlik yapıyor... Biz adanmışlık yaşamımızı Guru, Vaishnava, Bhagavan hizmeti ile sürdürmeye çalışacağız. Bu benim doğum günüm ve bütün Vaishnava'ların  bana  karşı çok merhametli ve  kutsayıcı olmalarından çok mutluyum. Bütün Vaishnava'lara, Gurudeva'lara ve iyi dileklerini sunanlara tevazulu saygılarımı gönderiyorum. Onlar bana gönül koymazlar, biliyorum. Duam şudur, ölünceye kadar Deity'lere, adanmışlara, Math'a hizmet edebilirsem, çok mutlu olacağım."
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşma, Sripad B.P. Janardan Maharaj ve Sripad B.K. Ashram Maharaj tarafından takdim edildi. Nabadwip. 14 Aralık 1989:   
   
33+ dakika, 7+ MB mp3 audio


thumbAudio: Srila Govinda Maharaj Sri Vyasa-Puja'sından iki gün önce konuşuyor, 1999. "Çok sayıda adanmışın doğum günü festivalime geleceğini tahmin ediyorum ve bana pek çok armağanlar getirecekler, ama ben onlara ne vereceğim? ... eğer beni takip ederlerse sanırım onlara bir miktar şifa verebilirim. ...Adanmışlık yolundaki engelleri ortadan kaldırmak için gerekli olan şey nedir? Engel asat-sangadır, kötü arkadaşlıktır. Ne kadar zarar verebileceğini idrak edemeyiz."
22 Aralık 1999:
    11+ dakika, 2 MB mp3 audio


thumbVideo slaytları. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Nabadwip'de 4 Aralık 2009'da kutlanan Sri Vyasa Puja festivali slaytları, ses bandı 'Sri Guru Arati' üzerine kaydedildi. Srila Gurudev bu tarihi günde nat mandirde kutsal mevcudiyeti ile adanmışlara lütuf bahşetti. 
8 dakika, 14 MB 'wmv' video slide-gösterisi
(İndirin ya da yeterli hız varsa anında izleyin. VLC, Windows Media Player, vb. ile izleyin. Mac kullanıcıları ücretsiz Flip4Mac yükledikten sonra QuickTime Player ile de izleyebilirler)


thumbSrila Gurudev Sripat Bamunpara'yı, kutsal görünüm yeri olan köyü ve Nadanghat'ı ziyaret ediyor; kendileri 1947'de Sri Chaitanya Saraswat Math'a Nadanghat'tan gelmişti. Kutsal Lütufları Srila Govinda Maharaj Sri Vyasa-Puja'yı izleyen bu şenliklere şahsen katılarak adanmışları çok fazla sevindirdi. Beş web-sayfasında, resimler, olayların özeti ve Bamunpara'nın önemi üzerine adanmışlarla yapılan mülakatlar var.


thumbPujyapada Satprasangananda Prabhu tarafından yapılan konuşma (daha sonra Sri Nayanananda Das Babaji Maharaj olacaktır) Srila Govinda Maharaj'a övgü olarak Nabadwip'de 1986'da gerçekleşti. Türkçesi
"Bizim Govinda Maharaj'ımız şimdi onun [Srila Sridhar Maharaj'ın] vaazının ardındaki başlıca ilhamdır ... O kirtanda ve mrdanga çalma konusunda bir uzmandı; onun kirtanı her zaman vecd doluydu. Onun buraya Sri Chaitanya Saraswat Math'a geldiği andan itibaren, Sri Sri Guru Gauranga Gandharva Govindasundar Deity'lerinin Aşkın Hizmeti giderek daha güzel ve muhteşem bir şekilde tezahür etti. Bu bize çok fazla sevinç verdi. Bu nedenle, Srila Sridhar Maharaj, Math'ının hizmetinin, vaaz işlerinin ve adanmışlarının sorumluluğunu Govinda Maharaj'a verdi ..."

Vaishnava Thakur. Dignity of the Divine Servitor'dan alıntı. Srila Govinda Maharaj'ın Görünme Gününde, Kaliforniya, San Mateo'da, 1990 yılında Srila Bhakti Sundar Govinda Maharaj'a övgü olarak Sripad B.S. Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşmadan. (2.2 MB pdf dosya.)  

thumbAudio: Sri Vyasa Puja'ya hazırlanırken. Sabah dersi Srila Bhakti Sundar Govinda Maharaj'ın 82. muhteşem görünüm Festivalinden iki gün önce Srila B.N. Acharya Maharaj tarafından yapıldı.
Nabadwip, 21 Aralık 2010:
30 dakika, 5+ MB mp3 audio

Audio:
Sri Vyasa Puja konuşmaları Sripad B.B. Avadhut Maharaj ve Sripad Mahananda Prabhu tarafından, Sripad B.P. Tirtha Maharaj'ın Bengali çevirisi eşliğinde Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın 84. Görünme Festivalinde yapıldı. Ayrıca Sripad B.N. Acharya Maharaj, Sripad B.P. Tirtha Maharaj ve Sripad  B.K. Tyagi Maharaj daha çok Bengali dilinde kapsamlı bir şekilde Srila Gurudev'in yüceliklerini övdüler.  Nabadwip, 30 Aralık 2012:
  31+ dakika, 7+ MB mp3 audio

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar