Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Dünya çapındaki Sri Chaitanya Math'ların ve Sri Gaudiya Math'ların kurucusu,
Bhagavan Sri Srila Bhaktisiddhanta Saraswati Goswami Prabhupad 'ın ayrılış festivali.

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili seçme kaynaklar.Sevincimi Kime Anlatayım? Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur Sri Chaitanya-charitamrta yorumunu tamamlamanın sevincini ve kederini ifade ediyor. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj bu şiirin özellikle Srila Saraswati Thakur'un ayrılış günü okunmasını rica etti. Math'ın GaudiyaDarshan.com websitesine kaydedildi.

Audio: Srila Prabhupad Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un ayrılış günü, 1983. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj, Srila Guru Maharaj'ının bu dünyadaki son dakikalarını anlatıyor.
"Hasta yatağında ona görevimizi yapıyorduk, ben de onların arasındaydım, görevim gece 2'den sabah 4'e kadardı. Ayrılmadan 24 saat önce beni çağırttı ve bir şarkı söylememi istedi: Sri Rupa Manjari pada sei mora sampada, herhangi bir Gaudiya Vaishnava adanmışın en üstün farkındalığı olarak kabul edilen bu ünlü şarkıyı. Ardından 24 saat sonra, bir Ocakta sabah erken dünyayı terk etti." 
Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un ayrılış günü, 4 Ocak 1983:
11+ dakika, 2.7 MB mp3 audio 

thumbAudio: Srila Prabhupad Saraswati Thakur'un yaşamı doğumundan başlayarak son derece üstündü. 
"Lord Krishna'nın hizmetinden yana olan ne varsa onu yap, o zaman tüm yanılgı, esaret, huzursuzluk, maddesel zihniyet, her şey yok olur." Srila Govinda Maharaj, 23 Aralık 2006. 
(26 dakika, 3.4 MB mp3 audio ayrıca daha üstün kalite: 6.3 MB.)

thumbAudio: Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un mayaya açtığı totaliter savaş Kolkata'daki vaazı ile başladı. Srila Govinda Maharaj, 20 Aralık 2006.
(22+ dakika, 2.9 MB mp3 audio ayrıca daha üstün kalite: 5.6 MB.)

thumbAudio: Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un Ayrılış Günü: "Bizler hepimiz spiritüel ve maddesel olarak Srila Saraswati Thakur'la bağlantıdayız, ve o kadar şanslıyız ki hala Srila Guru Maharaj'ın lütfuyla devam ediyor ve onun anlayışını bütün dünyaya taşıyoruz." Srila Govinda Maharaj, 8 Aralık 2006.
(45 dakika, 5.7 MB mp3 audio ayrıca daha üstün kalite: 11 MB.)

thumbSrila Gurudev tarafından yazılan sloka, 30 Aralık 2004. Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur Prabhupad'ın tirobhava şöleni yaklaşırken, Kutsal Lütufları Srila Govinda Maharaj onun onuruna bir anda bu slokayı yazdı:

bhagavan-bhaktisiddhanta-sarasvati-jagadguroh

atyudara-padambhoja-dhuli-syam janma janmani

"Ben her doğumda Jagat Guru Bhagavan Bhaktisiddhanta Saraswati Thakur'un olağanüstü merhametli nilüfer ayaklarının tozu olmak istiyorum."

Srila Bhaktisiddhanta Saraswati Thakur'un Ayrılış Günü, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılmıştır,

30 Aralık, 2004. Soquel, Kaliforniya.


Audio: Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un ayrılış festivali 2013. Nabadwip Sri Chaitanya Saraswat Math'ımızda Sripad B.K. Tyagi Maharaj yapılan sabah dersi. 
"Srila Sridhar Maharaj, Saraswati Thakur'un görünmez oluşundan sonra kısa bir şiir de yazdı: nikhila bhuvana maya ... teması şöyle idi: 'Bhakti Siddhanta vani, Prabhupad'ın öğretileri kalplerimizde oyun oynasın. Bir keresinde Prabhupad'ın bugün vani olduğunu, veya kendi ifadesinin formuna büründüğünü belirtmişti ... Gurunun öğretisi aracılığıyla gurunun birlikteliğini elde ederiz, guru ile bağlantı elde ederiz. Dolayısıyla, Sri Chaitanya Saraswat Math ve vaazının tamamı temelde bu duanın ifadesidir: Bhakti Siddhanta'nın sözü kalplerimizde oyun oynasın."
Nabadwip, 1 Ocak 2013.
 49 dakika, 11 MB mp3 audioSri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar