Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya


Sri Sri Guru Gauranga Gandharvva Rasabiharijiu'nun

Sri Vrindavan, Sri Chaitanya Saraswat Math ve Misyon'undaki

kuruluş yıldönümü 

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili kaynaklar.


Audio: Sri Vrindavan Dham. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj Vrindavan Dham'ı ifşa ediyor ve tapınağımızın Seva Kunja'da bulunmasının anlamından söz ediyor. "Şİmdi yaşamakta olduğumuz yer Sri Rupa Saraswati Sridhar Seva Ashram'dır... Biz burayı manevi uygulama yaşamımız için aldık. Ama burada uygulama yapmak çok zor çünkü Vraja Dham maddesel değil,  Lord Sri Krishna'nın aşkın mekanı, ve burada Radharani'nin Oyunları gece gündüz devam edip gidiyor... Bu yer çok gizli ve iyilikle dolu bir yer. Buraya Radharani'nin Rasa Sthali'si diyebiliriz... Guru Maharaj'ımız bize karşı son derece merhametli idi ve biz onun lütfu ile buradayız, ama (dikkat edin ki) burada saygısızlık yapılmasın." 
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşmadan alıntı. Vrindavan, 24 Kasım 1998:
 10+ dakika, 2+ MB mp3 audio


Vrindavan Deity'leri Kuruluş programı. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın önderliğinde gerçekleşti. Kuruluşları sırasında çekilen iki websayfası resim, 23 Kasım 1999.

thumbAudio: Vrindavan Tapınak binasının açılışı, Sri Chaitanya Saraswat Math ve Misyonu, Seva Kunja, Vrindavan. Sohbet tarzındaki ders Srila B.S. Govinda Maharaj tarafından 1999'da Vrindavan'da yapıldı.  "Bütün Vrindavan-basiler buraya geliyorlar ve onlar Deity'leri gördükleri zaman çok şaşırdılar, öncelikle ben şaşırdım, kaderimde böylesine bir tezahürün mümkün olacağına ihtimal veremezdim."
26 Kasım 1999, (ilk olarak Madhusudan Prabhu tarafından kendi krsna.cc websitesine yüklendi):

11+ dakika, 2 MB mp3 audio
Bu konuşmanın kelime kelime 
İngilizce çevriyazımı ve İspanyolca çevirisi.  (Türkçesi)


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar