Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya
 

Om Vishnupada Paramahamsa Sri Srila Gaura Kisora das Babaji Maharaj'ın ayrılışı.

Math'ın websitelerinden bu günle ilgili olarak seçilen kaynaklar.thumbAudio: Srila Gaura Kishor Das Babaji Maharaj'ın görünmez oluşu, 1983. "Gaura Kishor Babaji Guru Maharaj'a (Srila Saraswati Thakur) ricada bulundu: 'Kolkata'ya gitme, Dham'da kal ve Krishna Nam zikretmeye devam et. Neden dert ediyorsun? ... Kolkata pislikle dolu, pis bir yer, iş ortamı, sömürü ortamı, karşılıklı soygun ortamı, bütün bunlar var - en berbat yer. O yerden uzak dur.' Ama  Guru Maharaj şöyle cevapladı: 'Senin ayak tozundan öylesine büyük bir cazibe elde ettim ki ayak tozun sayesinde binlerce ve binlerce Kali'yi fethedebilirim. Onlar dikkatimi senin kutsal ayaklarından ayıramazlar. Senin ayak tozunun gücü ile bütün dünyayı fethedebilirim. Lütfen beni o doğrultuda kutsa.'"
Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından Nabadwip'de yapılan konuşma, 19 Kasım 1983:
 31 dakika, 7+ MB mp3 audio

Srila Gaura Kisor Das Babaji Maharaj'ın görünmez oluşu, 1982. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj yaptığı konuşmada Srila Gaura Kisor Das Babaji Maharaj'ın Srila B.S. Saraswati Thakur'u öğrencisi olarak kabul edişini ve  "lütfunu çok sayıda kişiye değil Guru Maharaj'ımıza verdiği" gerçeğini anlatıyor. Srila Guru Maharaj konuşmasında onun yaklaşımının 'nirapeksa', Tanrı ve Onun lütfu dışında hiçbir şeye aldırmamak olduğunu açıklıyor.
Nabadwip, 27 Kasım 1982:
17 dakika, 4 MB mp3 audio

Audio: Srila Gaura Kisor Das Babaji Maharaj'ın
görünmez olduğu gün, 2002. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj kısaca Gaura Kisor Das Babaji Maharaj'ın Kusum Sarovara'daki yaşamını anlatıyor. Konuşmasında Gaura Kisor Das Babaji Maharaj'ın, Jagannath Das Babaji Maharaj'ın ve Bhagavat Das Babaji Maharaj'ın Vraja Dham'da siddha mahapurusha olduklarından söz ediyor. Ama Srila Bhaktivinod Thakur ve Jagannath Das Babaji Maharaj Mahaprabhu'nun göründüğü yeri bulduktan sonra Srila Gaura Kisor Das Babaji Maharaj Mayapur'a gidince, Vrindavan'a dönmedi çünkü Nabadwip'de kalmak için Mahaprabhu'dan ilham aldı.
Govardhan, 18 Kasım, 2002.
6+ dakika, 1.6 MB mp3 audio

thumb
Srila Gaura Kisora Das Babaji Maharaj, dünyasal kayıtsızlığın ve adanmışlığa bağlılığın sembolü idi. Kendisi, Srila Jagannath Das Babaji Maharaj'ın babaji öğrencisi olan Srila Bhagavat Das Babaji Maharaj'ın babaji öğrencisiydi. Tam metin.


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar