Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Rupa Goswami ve Srila Gauri Das Pandit Goswami'nin ayrılışları.

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili olarak seçilmiş kaynakça.Audio. Srila Gauri Das Pandit. Srila Sridhar Maharaj, Srila Gauri Das Pandit'in, Krishna liladaki Subal Sakha olarak, Kalna'daki evinde Kendilerini takdim eden Sriman Mahaprabhu'yu ve Nityananda Prabhu'yu nasıl tanıyabildiğini anlatıyor. Onlar orada bir süre yaşadılar, ama oradan gitmek istedikleri zaman, Gauri Das Pandit ayrılık olasılığına katlanamadı. Bu nedenle, Lordlar onunla kalmaya söz verdiler. Onların figürleri esas alınarak ahşaptan iki murti yapıldı. Onlar Murtileri yerleştirdiler ve neredeyse gidiyorlardı. Yine de Gauri Das Pandit bunu kabul edemedi, bu yüzden Mahaprabhu ve Nityananda Prabhu murtilerin yerine geçtiler ve murtiler yola çıktılar. Ancak, Gauri Das Pandit buna da katlanamadı. Sonunda, ibadet etsin diye murtiler onunla kaldılar. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın sohbet tarzındaki konuşmasından bir alıntı, Nabadwip, 3 Ocak 1982:
14+ dakika, 3.4 MB mp3 audio

Srila Rupa Goswami Kimdir? Kutsal Lütufları Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın Sri Guru and His Grace (Sri Guru ve Lütfu) adlı kitabından alıntı. "Sakhilere bile açık olmayan saf hizmetin en kutsal türü, manjarilere açıktır. Bu Radharani'nin kampında bulunur. O halde rupanugaların, Sri Rupa'yı izleyenlerin pozisyonu en karlı pozisyondur. Bu Sri Chaitanya Mahaprabhu tarafından ifade edilmiştir. Onun tarafından gösterilmiştir ve Krishna'nın gözünde, şansımızın en üst sınırı olarak kabul edilmiştir. Bu beklentilerin ötesindedir, önceden tasarlanması mümkün değildir ve umudun ötesindedir, fakat umudumuz orada Sri Rupa Manjari'nin, Rupa Goswami'nin o latif kampında yatar."

thumbSrila Rupa Goswami - Mahaprabhu Çizgisinin Akışı. Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Affectionate Guidance (Sevgi Dolu Rehberlik) adlı kitabından alıntı. 
120 K pdf dosya.
"Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun öğreti çizgisinde Rupa Goswami Prabhu en üstün konumdadır. Aslında, hiç kimse, 'Chaitanya Sampradaya' demez. Aksine, doğru ad 'Rupanuga Sampradaya'dır. Mahaprabhu Rupa Goswami'yi sampradayasının Gurusu olarak konumlandırmak istedi."

Audio: Bugün... Rupa Goswami Prabhu'nun ayrılış günü ve Gauri Das Pandit'in ayrılış günü, bana göre çok güzel bir gün.... Bu sabahın sohbet konuşması, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Kolkata, Dum Dum Park Tapınağımızda yapıldı.
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (27+ dakika, 3.2 MB mp3 audio)
ya da:
 daha üstün kalite (6.3 MB).

thumbVrindavan. Samadhi Mandir fotoğrafları Srila Rupa Goswami ve Srila Gauri Das Pandit'in 2012 yılındaki ayrılış günü festivallerinde çekildi. Resimli web-sayfası.


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar