Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya


Sri Baladev'in Görünmesi.

Öğleye kadar oruç. Sri Sri Radha Govinda'nın Jhulan Yatra'sının sona ermesi.

Bugünle ilgili olarak, Math'ın websitelerinden seçilmiş kayıtlar.Audio: Sri Baladeva'nın görünmesi. Bu sabah dersi Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Kolkata, Dum Dum Park Tapınağımızda yapıldı.
 İndirin, veya çevrimiçi dinleyin (13+ dakika, 1.6 MB mp3 audio)
ya da:  daha üstün kalite (3.1 MB).

Audio: Sri Balaram Pranam Mantra. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj Baladev'in pranam mantrasını, Onun adlarını, yüceliklerini, enerjilerini anlatıyor.
   
İndirin, veya çevrimiçi dinleyin  (5+ dakika, 1.3 MB mp3 audio)

Sri Balaram'ın Pranam Mantram'ı 
Sri Garga-Samhita'da yer alan mantram Srila Govinda Maharaj tarafından burada aktarılıyor.

Audio: "Sri Balaram ve Sri Nityananda Prabhu birbirlerinden farksızdırlar aynı Krishna ve Mahaprabhu gibi. Mahaprabhu'nun Oyunları Nityananda Prabhu olmadan mükemmel değildir... Baladev Krishna'dan önce gelir, O Lord Krishna'nın hizmeti için her şeyi düzenliyor." Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından, 12 Ağustos 2003'de yapılan sohbet tarzında ders.
   
İndirin, veya çevrimiçi dinleyin (20 dakika, 4.6 MB mp3 audio)

Sri Baladev ile ilgili alıntılar Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın kitaplarından derlendi. 

Audio. Lord Baladev'in göründüğü gün, Tayland, 2009 yılında Sripad Vaishnav Maharaj (o dönemde Srutasrava Prabhu) yaptığı konuşmada Sri Baladev'i, Nityananda Prabhu'yu, ve Sri Guru'yu yüceltiyor. Konuşma 5 Ağustos 2009'da Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Bangkok'u son ziyaretinde yapıldı. 
"Dolayısıyla o Baladev, bütün o shakti, bütün o enerji, Nityananda Prabhu formunda merhametli lütuf halini aldı. Ve sonra Nityananda Prabhu bize Gurudev'imiz olarak geldi. Guru'nun pozisyonu Nityananda Prabhu'nun dağıttığı merhametin bedenlenmiş halidir, ve bu yolla o, hiçbir şeyi dikkate almaksızın, hepimize ulaşıyor."
53+ dakika, 12 MB mp3 audio


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar