Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Vrindavan Das Thakur

Srila Vrindavan Das Thakur ile ilgili olarak Math'ın websitelerinden seçilen kaynakçalar.Audio: Srila Vrindavan Das Thakur'un Göründüğü Gün.
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın telefonla Hawai'den Madhusudhan Prabhu aracılığı ile Mayıs 2000'de yaptığı konuşma. 
"Vrindavan Das Thakur,Vedavyas'ın Chaitanya lila için olan enkarnasyonudur, ve bugün o Vrindavan Das Thakur'un göründüğü gündür. Sri Chaitanya Bhagavat'ı okurken çok mutlu oluyoruz, bu kitabın nasıl bu kadar tatlı olduğuna inanamıyoruz... Aslında, Srila Bhaktivinod Thakur Sri Chaitanya Bhagavat'tan şöyle söz etti: o saf suddha bhakti grantha'dır. Saf suddha bhakti -- hiçbir mantığa bağlı olmayan. O yukarıdan aşağıya akan Ganj suyu gibidir... Vrindavan Das Thakur Sri Nityananda Prabhu'nun doğrudan ve son öğrencisi idi ve Nityananda Prabhu'nun Oyunlarıyla tamamen sarhoş olmuştu."
Dum Dum Park Tapınağı, Kolkata, 30 Mayıs 2000.
 İndirin ya da çevrimiçi dinleyin  (20+ dakika, 4.8 MB mp3 audio)

Bengali: Sloka Srila Vrindavan Das Thakur'a ve Srila Krishna Das Kaviraj Goswami'ye övgü olarak Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazıldı. Bu sloka Bengali dilindeki Sri Chaitanya Bhagavat'ımızın ve Sri Chaitanya Charitamrita'mızın giriş bölümlerinde yayınlanmıştır. Srila Gurudev yukarıdaki audioda (30 Mayıs 2000) bu dörtlüğü okuyor ve anlamını açıklıyor. Buradan Chaitanya Bhagavat'ımızın giriş yazısını Bengali dilinde okuyun.

Vyasa Avatar. Srila Vrindavan Das Thakur'un pranam mantrası (İngilizce çeviri) yazan Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, beraberinde Srila Govinda Maharaj'ın mantranın anlamını açıkladığı bir konuşma. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.

Srila Vrindavan Das Thakur'un Görünmesi, Srila Vrindavan Das Thakur'un Göründüğü Gün olan bugün onun anısına Hollanda'dan Parama Bhakti Devi Dasi tarafından çocuk adanmışlar için hazırlanan resimli yazı:
"Mahaprabhu bu dünyayı terk ettiği zaman Srila Vrindavan Das Thakur yirmi yaşlarındaydı. Sri Nityananda Prabhu tarafından inisiye edilmişti. O büyük olasılıkla Sri Nityananda Prabhu'nun inisiye ettiği son öğrenciydi...."
(Türkçesi)
_________________________________

Ayrılış günü kayıtları:

Audio: Srila Vrindavan Das Thakur, 1982. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan Srila Vrindavan Das Thakur ile ilgili harikulade konuşma görünmez olduğu gün gerçekleşti.
"Onun kalbi Nityananda'ya ve Sri Gauranga'ya karşı çok büyük adanmışlıkla doluydu. Biz
Gaura-Nityananda'ya karşı o tür saf ve yoğun adanmışlık elde etmek için onun ayaklarında ona dua ediyoruz." Srila Guru Maharaj bu kaydın son bölümünde, Sri Sri Nitai Gauranga için Srila Vrindavan Das Thakur tarafından yazılan pranam mantramları okuyor ve açıklıyor.
18 Nisan 1982: 
 36+ dakika, 8.9 MB mp3 audio

Gökyüzünde Uçmak. Srila Vrindavan Das Thakur'un ayrılış günü 2012 onuruna, kitabı Sri Chaitanya-bhagava'tan kısa bir alıntının çevirisi, kendisi burada kalbini ve dünyaya verdiği armağanın özünü açıklıyor. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi. (Türkçesi)

Sri Chaitanya-bhagavat'a Giriş (İngilizce çeviri). Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Srila Vrindavan Das Thakur'a olan büyük saygısının ifadesi. Sri Chaitanya Saraswat Math'ın Bengali dilinde yayınladığı Sri Chaitanya-bhagavat için Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazılan giriş yazısından alınan bölümün çevirisi. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar