Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Rama Navami
Sri Ramachandra'nın görünmesi

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili olarak seçilen kaynakça.Audio: Sri Rama Navami, 1998. Srila Gurudev kısaca Lord Ramachandra'nın yaşamı hakkında konuşuyor ve Lord'un Oyunlarında Hanumanji'nin önemine dikkatimizi çekiyor. "Hanumanji Ramachandra'nın en iyi hizmetkarıydı. Hanumanji olmadan Ramachandra'ya ibadet edemeyiz, Ramachandra'nın Oyunlarındaki öykünün esas kısmı budur. Hanumanji hoşnut edilmeden, herhangi birşey yaparsak verimli olmayacaktır. Hanumanji'nin merhametini almak gerekir. Biz hem ruhani yaşamımızı hem de maddesel yaşamımızı koruması için Hanumanji'ye dua ediyoruz."
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Lord Ramachandra'nın Göründüğü Gün, 2 Nisan 1998'de Govardhan'da yapılan konuşma:

    6+ dakika, 1.5 MB mp3 audio

Audio/Video: Sri Rama Navami, 2016. Srila Bhakti Sudhir Goswami Maharaj describes Sri Ramachandra'nın görünmesini, niteliklerini ve oyunlarını anlatıyor. 
Originally broadcast over Livestream, 16 April 2016:

 60 dakika, 24 MB mp3 audio
ve Video YouTube kaydı.

Üç Dünyanın Gurusu ~ Sri Ramachandra'nın Uğurlu Zuhuru yazan Jagamohini Devi Dasi. İlk olarak Sri Rama-navami 2012'de Kaliforniya Ashram'ımızın sevaashram.net websitesine web sayfası olarak kaydedildi, şimdi ise sadeleştirilmiş ePub formatında ve sadeleştirilmiş html dosya olarak taşınabilir cihazlardan kolayca okunabilmesi için burada.

thumbAudio. Sri Rama Navami sabah konuşması Lord Ramachandra'nın göründüğü gün 2012'de, Sripad B.K. Tyagi Maharaj tarafından yapıldı. "Ramachandra'nın Oyunları dharma'yı izlemenin güzelliğini görsünler diye dünyadaki ruhlar için bu aydınlatıcı muhteşem örnekle geliyor."
1 Nisan 2012 Nabadwip'de:
73 dakika, 16+ MB mp3 audio


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar