Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Lord Shiva

Math'ın websitelerinden seçilmiş kaynakçalar.


thumbAudio: Lord Shiva. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj Lord Shiva'nın farklı yönlerini ve Rudra ve Sadashiva olarak konumunu net bir şekilde açıklıyor. "Yanılgı - doğru anlayış değil yanılgı - ile  bağlantıda olan bilinç ebedi olarak bağlantıdadır, Shiva bu türlü bir bilince sahiptir. Sadashiva ise Shiva'nın Vaikuntha hizmetine eğilim duyan biraz daha üst bilincidir."
21 Aralık 1981:

 
17+ dakika, 4 MB mp3 audio

 Audio: Sri Sri Shivaratri, 2009. "Lord Shiva'nın bir başka formu Gangadhar'dır. Kalbime gelen ilham doğrultusunda Lord Shiva'nın bize tezahür eden Deity'sine o adı verdim: Gangadhar. Ganga Mayi, düşmüş ruhları kurtarmak için aşağıya iner ve Lord Shiva onun gücünü kendi saçlarına alır ... Bizim adlarımız (Deity'lerimizin adları) her zaman her yerde mükemmeldir. Srila Guru Maharaj o ilhamı bana verdi ve ben de o adı veriyorum." 
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Shivaratri akşamı yaptığı konuşma, 6 Mart 2008.
7 dakika, 1.7 MB mp3 audio

Vaishnava Shiva. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj Lord Siva'nın Vaishnava'ların en üstünü olma konumunu açıklıyor. Math'ın 'GaudiyaDarshan.com' websitesine kaydedildi.

Audio: Sri Govinda Kunda'nın tezahürü, Lord Siva'nın gelişi. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın 3 Mart 2003'te, Sri Gangadhara Sada-Siva'nın buraya Sri Govinda Kunda kıyısına yerleştirilmesinin ertesi günü halka hitaben yaptığı konuşmanın ilk kısmı. (20 dakika. Anında, veya indirdikten sonra dinleyin.)
 
Audio: Lord Siva dün burada göründü. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Sevashram'da 3 Mart 2003'de halka hitaben yaptığı konuşmanın ikinci kısmı. (22 dakika. Anında, veya indirdikten sonra  dinleyin.) 

Lord Shiva'nın pranam mantrası, Lord Shiva'nın Nabadwip, Sri Govinda Kunda'nın yanına yerleştirilmesinden hemen önce, 1983'de Srila Govinda Maharaj tarafından yazıldı.

Sri Buroraj Shiva'ya hac ziyareti: Srila Govinda Maharaj'ın Jamalpur'daki Lord Shiva'dan Sri Govinda Kunda yanına Shiva Tapınağını açma izni almak için gittiği hac, 2003.


Lord Shiva'nın yerleştirilmesi, Sri Govinda Kunda yanındaki Tapınak. Sri Chaitanya Saraswat Math'ın karşı tarafında gerçekleşen programla ilgili resim sayfası, Nabadwip, 2 Mart 2003.


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar