Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Nabadwip Dham Parikrama

Math'ın websitelerinden seçilmiş kaynakçalar.Sri Navadvipa-dhama-mahatmya ve Sri Nabadwip-bhava-taranga. Srila Bhakti Vinod Thakur'un dörtlüklerin çevirisini de kapsayan iki kitabı: ücretsiz pdf olarak indirin. Şu anda Nabadwip'de gerçekleşmekte olan Sri Nabadwip Dham Parikrama'ları izlemek için çok yararlı.

Audio: Sri Nabadwip Dham Parikrama 1982 Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşma. "Kirtan, sankirtan, Mahaprabhu tarafından özel olarak Kali-yuga için önerilen baş hizmettir. Sankirtan: dinlemek ve dinlediğimizi tekrar oluşturmak... Kirtan amacı için elimizden gelen en büyük çabayı ortaya koymak durumundayız. Kirtan vaaz vermek demektir, ve özellikle de yeni başlayanlar için başarının en üstün yöntemi olarak tavsiye edilmiştir. Elinizden geldiğince savınızı dile getirin. Her bir siniri vaaz için, daha üstün kaynaktan edindiğiniz gerçeği yaymak için kullanın."
Sohbet tarzındaki konuşma Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj, 7 Mart 1982:

    16+ dakika, 4 MB mp3 audio

Aşk Dağıtmak. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj Nabadwip Dham Parikrama'nın üçüncü günü konuşuyor, 1982. (Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.) (Türkçesi)
 
Tatlılık Ülkesi. Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj Sri Gauda Mandal'ın özünü açıklıyor.
"Gauda Mandal Vraja Mandal'dır. 'Gauda' sözcüğü 'gud' sözcüğünden gelir. 'Gud' misti, tatlı demektir. Birşey tatlı olunca eşanlamlısı olan 'gud' sözcüğü ile tanımlanabilir. Gud tatlılığı temsil eder. Dolayısıyla Gauda Mandal: "tatlı ülke". Vrndavan ve Nabadwip'de bulunan tatlılığın benzeri başka hiçbir yerde yoktur."
 Devamını okuyun... 
(Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.)
(Türkçesi)
Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar