All glories to Sri Guru and Sri Gauranga: Sri Chaitanya Saraswat Math Header

Srila B.S. Govinda Maharaj, Sevaite-Başkan-Acharya
Kurucu-Başkan-Acharya, Srila B.R. Sridhar Maharaj

Sri Chaitanya Saraswat Math Kitapları

Satın alın, indirin, tanıtım yazıları ve alıntılar

İngilizce ve Yabancı Dildeki Kitapları satın almak için, lütfen bizimle doğrudan bağlantıya geçin. Çevrimiçi Sri Chaitanya Saraswat Kitabevine şimdi Math'ın GaudiyaDarshan.com websitesi ev sahipliği yapıyor.

Kitaplardan alıntılar okumak için, lütfen bu sayfanın devamındaki kitap tanıtımlarının yanında yer alan bağlantılara bakın.

Sesli kitaplardan birkaçı DVD ve CD olarak Math'dan sağlanabilir.  

Aşağıdaki E-kitaplar ücretsiz olarak indirilebilir,  Math'ın GaudiyaDarshan.com websitesindeki e-books bölümünden daha fazlasına ulaşılabilir. Adanmışlar tarafından özel olarak okunmak üzere, basıldıkları şekilde hazırlandı.

Heart and Halo (300 K pdf dosya) (Kalp ve Hale)
Sri Guru and His Grace (1 MB pdf dosya) (Sri Guru ve Lütfu)
Sri Sri Prapanna-jivanamritam yazan Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj. Tamamı, kısaltılmamış pdf/internet baskısı şeklinde indirilebilir.(15 MB PDF dosya.) Norveçli adanmışların samimi hizmetleri ile Sri Chaitanya Saraswat Math için tarandı ve hazırlandı.
Sri Sri Prema Dhama Deva Stotram, Sripad B.P. Janardan Maharaj tarafından yeniden gözden geçirip yayınlanarak Srila Govinda Maharaj'ın lotus ellerine Kutsal Lütuflarının Sri Vyasa-Puja'sı vesilesiyle sunuldu.

Subjective Evolution of Consciousness (620 K pdf dosya) (Bilincin Öznel Evrimi)
The Golden Volcano of Divine Love, yazan Srila B.R. Sridhar Maharaj (2.3 MB pdf dosya) (İlahi Aşkın Altın Volkanı)
The Search for Sri Krishna, Reality the beautiful, by Srila B.R. Sridhar Maharaj (800 K pdf dosya)(Sri Krishna'yı Güzel Gerçeği Arayış)

Divine Guidance, yazan Srila B.S. Govinda Maharaj (600 K pdf dosya)(İlahi Rehberlik)
Golden Reflections (Altın Düşünceler) Rusya'dan Kundalata Devi Dasi tarafından iki şekilde hazırlandı: taranmış resimlerden oluşan websayfası ile birlikte websayfası metni halinde; ve basılı kitabın tam taranmış pdf haliyle.The Benedictine Tree of Divine Aspiration, yazan Srila B.S. Govinda Maharaj (400 K pdf dosya)

Archchan-kana Deity ibadetinde kullanılan mantralar kitapçığı. (80K pdf dosya)
Kirttan Guide 7th edition (Kirtan Rehberi 7.baskı.) pdf indirin (3.9 MB), bu dosya birkaç adanmışın alternatif isteği üzerine 2012'de çıkarılan iPad app dosyasına cevap olarak hazırlandı.

Kirttan Guide 4th Edition. (Kirtan Rehberi 4.baskı) Math'da genel olarak okunan bhajanlar ve dualar konusunda yardımcı rehber olarak hazırlandı.  
The Holy Name and The ten offences to be avoided altıncı baskı. (Kutsal Ad ve kaçınılması gereken on saygısızlık) Harinam inisiasyonu sırasında verilen el kitabı: Sıralı sayfalar halinde (823K pdf file) ve A4 kağıt için basıma hazır kitapçık olarak.

İspanyolca:

'El Santo Nombre y las diez ofensas que deben evitarse' İspanyolca baskısı (Kutsal Ad ve kaçınılması gereken on saygısızlık) Sıralı sayfalar halinde (300 K pdf dosya) ekrandan kolayca okumak için, ya da basılmaya hazır (800 K pdf file) ortadan zımbalı kitapçık olarak.

Diğer yazıları, çevriyazımları, vb., okumak için lütfen metin arşivi sayfamıza bakın.

Aşağıda Kurucu Acharya'mız Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj ve Başkan Acharya'mız Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj hakkında ve onlar tarafından yazılmış olan pek çok seçme İngilizce kitabın kısa tanıtım yazıları var.
Ayrıca
Sri Chaitanya Saraswat Math ve dünyadaki yetkili merkezleri adına basılan daha kapsamlı liste için lütfen İngilizce kitaplar ve diğer yayınlarla ilgili [on beş dilin üzerinde] Kitap Listemize bakın.


Srila Sridhar Maharaj'ın kitapları

Sri Sri Prapanna Jivanamrtam
Positive and Progressive Immortality (Pozitif ve İlerici Ölümsüzlük)
Srila Sridhar Maharaj'ın Sanskrit dilindeki adanmışlık tezinin konusu Tanrısal Teslimiyet "teslim olmuş ruhların yaşamlarındaki nektardır." Bu kitap
heryerde adanmışların standart ders kitabı olmuştur. Adanmış kulların Sri Krishna'yı arayışlarında günlük uygulamaları sırasında okunması ve özümsenmesi gereken vazgeçilmez bir yazıttır.
[Ciltli: 262 Sayfa]
Srila Sridhar Maharaj'a bu kitabı yazmasında ona ne ilham verdi ve Srila Govinda Maharaj neden, "Okunması gereken ilk kitap budur," diyor?

Srimad Bhagavad Gita
The Hidden Treasure of the Sweet Absolute (Güzel Tanrı'nın Gizli Hazinesi)
Srila Sridhar Maharaj'ın bu klasikle ilgili yorumu ve çevirisi İlahi Aşk Yolunun anahtarıdır.
[Ciltli: 374 Sayfa]

The Search For Sri Krishna
Reality the Beautiful (Sri Krishna'yı Güzel Gerçeği Arayış)
Sri Krishna'yı Güzel Gerçeği Arayış - Sonsuzun Merkezine nüfuz eden bir yaklaşım. Kitap Hristiyan mistisizminden ve Vedanta'dan başlayıp Goswami'lerin adanmışlık vecdine kadar, ilahi farkındalığın mertebelerini keşfediyor. İlahi Ses aracılığıyla ulaşılan aşkınlığın gizlerini açıklıyor. İçsel yolculuğunuz için cazip bir rehber.
[Ciltsiz: 164 Sayfa]

Srila Sridhar Maharaj'ın Batıda yayınlanan bu ilk kitabından
İki Bölüm okuyun.

Sri Guru and His Grace (Sri Guru ve Lütfu)
Eksiksiz Cilt
Srila Sridhar Maharaj evrensel guru kavramını açıklıyor ve ferdiyetçi yaklaşımların akılsız tutuculuğunu yıkıyor. Geleneksel ve modern guru kavramını, gerçek gurunun nasıl tanınacağını ve farklı mantraların anlamlarını, önemlerini ve etkilerini anlatıyor.
[Ciltsiz: 174 Sayfa]
Sri Guru ve Lütfu'na Giriş -- Srila Sridhar Maharaj'ın 1934 yılındaki makalesi.
Önsöz -- 1936 yılında Srila A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupad tarafından yazılan makale.

Golden Volcano of Divine Love ((İlahi Aşkın Altın Volkanı)
Mahaprabhu's Life and Precepts  (Mahaprabhu'nun Yaşamı ve Öğretileri)
 Sri Krishna'dan ayrı oluşun büyük ıstırabıyla Sri Chaitanya Mahaprabhu'nun kalbinden doğan vecd, volkanik patlamalar gibi aktı ve bu biyografide yer alan onun coşkun öğretileri [Sikshastakam], dudaklarından altın renkli lav ırmakları gibi yayıldı. İlahi Aşkın ruh hali üzerine yazılmış kalplere işleyen bir eser. 

[Ciltsiz: 188 Sayfa]
Bir Ayrılık Trajedisi: Mahaprabhu'nun sannyasa törenini anlatan bölüm.

Loving Search for the Lost Servant (Kayıp Hizmetkarı Sevgiyle Arayış)
Lord'un Acil Arama Kampanyası
Lord her bakımdan mükemmel olduğu halde, burada görüyoruz ki, hala her birimizden ayrı olmanın büyük acısını duyumsuyor ve bizi geri almak için -- bizi yuvaya, Tanrı katına götürmek için -- tekrar tekrar görünüyor. Bizler nasıl Sri Krishna'yı Arayış içindeysek, O da
Sevgiyle Kayıp Hizmetkarları Arayış içinde.
[Ciltsiz: 118 Sayfa]
Kayıp Hizmetkarı Sevgiyle Arayış'ın Giriş bölümünü okuyun.

Subjective Evolution of Consciousness (Bilincin Öznel Evrimi)
The Play of the Sweet Absolute (Güzel Tanrı'nın Oyunu)
Srila Sridhar Maharaj Batıdan Descartes, Berkeley ve Hegel'in görüşlerini, Doğudan Buda, Shankara ve Sri Chaitanya ile kıyaslıyor ve bilincin dünyanın ürünü [nesnel evrim] olmadığını, aksine dünyanın bilincin ürünü [öznel evrim] olduğunu gösteriyor.
[Ciltli: 178 Sayfa]

Home Comfort (Yuvanın Rahatlığı)
An Introduction to Inner Fulfillment (İçsel Mutluluğa Bir Başlangıç)
Gerçek ruhani yaşama başlangıç niteliğinde bir kitapçık. İnsan yaşamının özel önemini anlatıyor ve neşe içinde ölümsüz olma umudunu gerçek yapıyor; yaşamı her gün daha mükemmel yaşamak için pratik bir rehber.
[Kitapçık: 32 Sayfa]


Srila Guru Maharaj
His Divine Pastimes and Precepts in Brief (İlahi Oyunları ve Öğretilerinin Özeti)
Srila Bhakti Rakshak Sridhar Maharaj'ın kısa biyografisini yazan, Sripad B.A. Sagar Maharaj. Kitap ayrıca
Srila Guru Maharaj Anımsıyor adlı 1985 tarihli bir mülakatı ve Kutsal Lütufları'nın Son Arzusu ve Vasiyeti'ni içeriyor.
[Ciltsiz: 88 Sayfa]

The Guardian of Devotion (Adanmışlık Bekçisi)
Aşkın bir İlişkinin Tarihsel Kaydı
Bu küçük kitapçık
ISKCON'un Kurucu Acharya'sı Srila A.C. Bhaktivedanta Swami Maharaj Prabhupad, Sri Chaitanya Saraswat Math'ın Kurucu Acharya'sı Srila Sridhar Maharaj ve Sri Chaitanya Saraswat Math'ın Başkan Acharya'sı Srila Govinda Maharaj arasındaki aşkın ilişkiyi
gösteriyor.
[Kitapçık: 32 Sayfa]

Srila Sridhar Maharaj'ın kitaplarının tam listesine bakınız.


Srila Govinda Maharaj'ın kitapları 

Affectionate Guidance (Sevgi Dolu Rehberlik)
Bizleri ıstırap ve fanilik boyutundan neşe dolu, ebedi hizmet dünyasına getirmek için Tanrı'nın, yüce Adanmışların ve Kutsal Yazıtların tatlı rehberliğini sistematik bir şekilde sunmak üzere
Srila Govinda Maharaj'ın harikulade konuşmalarından derlenen bir kitap. 
(Hindistan basımı. Ciltsiz. 294 sayfa, 4 resim.)

Bhagavat Darshan
Srila B.S. Govinda Maharaj, Srimad-Bhagavatam'ın tüm felsefenin özü olduğunu ve bu özü tadanın başka herhangi bir ruhani kavrama asla cezbolmayacağını kısa ve öz olarak açıklıyor. Bu bilgi bizim gerçek mülkümüzdür ve şu anda kalplerimizde saklıdır, ancak bhakti-yoga uygulaması yoluyla ifşa olunabilir.
Hazırlayan ABD, Kaliforniya'dan Srutasrava Prabhu, Bhagavat Darshan yazarın önde gelen İtalyan adanmışlarından Krishna Kanta Devi Dasi'nin kişisel ve güzel bir giriş yazısını içeriyor. (Hindistan'da basıldı. Ciltli. 64+xxii sayfa, 22 resim.)

Golden Reflections (Altın Düşünceler)
Srila Govinda Maharaj Math'ın 50. Kuruluş Yıldönümünde Sri Chaitanya Saraswat Math'ın ilk günlerini ve kurucusu, Srila B.R. Sridhar Maharaj'ı düşünüyor. Kitap Srila Sridhar Maharaj'ın kitabı, Sri Sri Prapanna Jivanamrtam'ın önemini anlatan bir bölümü, Math Logo'sunu anlatan bir bölümü içeriyor ve Math'ın neden bu kadar özel bir yer olarak kabul edildiği anlatılıyor.
[Ciltsiz: 70 Sayfa]

The Benedictine Tree of Divine Aspiration
Konuşmalar, mülakatlar, sohbetler, ve Srila Govinda Maharaj'ın 1992/1993 Dünya Turu sırasında ziyaret ettiği pek çok ülkeden resimler.
[Ciltsiz: 112 Sayfa]

Okuyun: Bölüm 5 - Yaşamın Hedefi.

The Divine Servitor (İlahi Hizmetkar)
Srila Govinda Maharaj'ın konuşmalarından ve mektuplarından derlendi.
İçeriğinde adanmışların ululamaları, Kutsal Lütufları'nın dersleri ve mektuplara verdiği cevaplar var.

[Ciltsiz: 116 Sayfa]

Srila Govinda Maharaj'ın kitaplarının tam listesine bakınız.

Kitap satın almak için: İngilizce ve yabancı dildeki kitapları satın almak için lütfen bizimle doğrudan bağlantıya geçin. Çevrimiçi Sri Chaitanya Saraswat Kitabevi şimdi açık.This website is © Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip.
Founder-Acharyya: Srila B. R. Sridhar Maharaj
President-Acharyya: Srila B. S. Govinda Maharaj
www.scsmath.com - online since 1995. Updated regularly.