Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya 


Sri Mahavishnu Avatar,
Sri Advaita Acharya.

Math'in websiteler'nden seçilen kaynakçalar.Bugünle ilgili olarak Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın kitabı Affectionate Guidance (Sevgi Dolu Rehberlik) Bölüm 15'den alıntı:

Bölüm On beş: Bir Merhamet Okyanusu
(Web sayfasını hazırlayan Damayanti Devi Dasi)
 
thumbAudio: Advaita Acharya'nın gelişi. Srila B.R. Sridhar Maharaj açıklıyor: "Buraya önce Advaita Acharya iner ve sonra çevresine bakar ve insanların gerçeğe, Narayan'a duyarsız olduklarını görür. Onlar bir sürü yarı tanrıya tapınmaktan ve geçici zevk peşinde koşmaktan büyük keyif almaktadırlar, onlar deli gibidirler, kendi ruhlarına veya özgür olmaya, ya da özgürlükten sonraki yaşama: Krishna bilincinin sağladığı doğru uyuma sahip olmayı önemsemezler: Advaita Acharya bu manzaradan çok huzursuz oldu ve Tanrı'nın buraya gelmesi ve Yüce Adı, Nam sankirtan'ı vaaz etmesi için bütün kalbiyle dua etti; bu sayede yuvaya doğru bir kampanya başlatmak için genel bir toplu af ve barışçıl bir çaba gerçekleştirmek mümkün olabilirdi. Tanrı'ya, dönüş yuvaya dönüş - bu Nam sankirtan. Ve Mahaprabhu ile etrafındaki diğer şahsiyetler onlar da zaman içerisinde buraya aşağıya inerler ve Nam sankirtan'larına başlarlar."
38+ dakika, 8.8 MB mp3 audio

Audio: Srila Advaita Acharya'nın göründüğü gün, 2003. "Advaita Acharya Prabhu bize merhamet etmeseydi, Gauranga Mahaprabhu'ya sahip olmazdık, ve Gauranga Mahaprabhu'ya sahip olmasaydık, o zaman Krishna ve Krishna-lila'yı doğru bir şekilde anlayamazdık."
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından bir Radyo Programı için Kolkata'da yapılan konuşma. 8 Şubat, 2003.
         34+ dakika, 7.9 MB mp3 audio


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar