Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya 


Sri Mahavishnu Avatar,
Sri Advaita Acharya.

Math'in websiteler'nden seçilen kaynakçalar.Sevgi Dolu Rehberlik (Affectionate Guidance), Bölüm 15, yazan Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj bu günle ilgili yazı:

Bölüm On beş: Bir Merhamet Okyanusu
(Web sayfasını hazırlayan Damayanti Devi Dasi)
 
thumbAudio. Advaita Acharya'nın Gelişi. Srila B.R. Sridhar Maharaj açıklıyor: "Buraya önce Advaita Acharya iner, sonra çevresine bakar ve insanların gerçeğe, Narayan'a duyarsız olduklarını görür. Onlar çok sayıda yarı tanrıya tapınmaktan ve geçici zevk arayışlarını sürdürmekten çok hoşlanırlar, onlar onunla çılgına dönüp kendi ruhlarına veya kurtuluşa ya da kurtuluştan sonraki yaşama: Krishna bilincinin sağladığı doğru uyuma sahip olmaya aldırış etmezler:O bu manzaradan çok huzursuz oldu ve Lord'un buraya gelmesi ve Yüce Adı, Nam sankirtanı vaaz etmesi için bütün kalbiyle dua etti; bu sayede yuvaya doğru bir kampanya başlatmak üzere genel bir toplu af ve barışçıl bir çaba gerçekleştirilebilirdi. Tanrı'ya, yuvaya dönüş - bu Nam sankirtandır. Ve Mahaprabhu diğerleriyle birlikte zaman içerisinde buraya aşağıya gelirler ve Nam sankirtanlarına başlarlar."
38+ dakika, 8.8 MB mp3 audio

Audio: Srila Advaita Acharya'nın göründüğü gün, 2003. "Advaita Acharya Prabhu bize karşı merhametli olmasaydı, Gauranga Mahaprabhu'ya sahip olmazdık, ve Gauranga Mahaprabhu'ya sahip olmasaydık, o zaman Krishna ve Krishna-lila'yı doğru bir şekilde anlayamazdık."
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından bir Radyo Programı için Kolkata'da yapılan konuşma. 8 Şubat, 2003.
         34+ dakika, 7.9 MB mp3 audio


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar