Bütün övgüler Sri Sri Guru-Gauranga'ya


 • Sriyukta Ramaa Rani Bhattacharyya
  Bu Dünyadan ayrıldı

  Güneş doğduktan hemen sonra 10 Temmuz 1999 Cumartesi günü, Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj'ın kızkardeşi, Sriyukta Ramaa Rani Bhattacharyya, kısa bir süre hastanede kaldıktan sonra bu dünyadan ayrıldı. Kendisi sevgiyle 'Ramaa Pishima' olarak tanınırdı, sağlığı ise birkaç yıldır değişken olmasa da iyi değildi, ta ki aniden Nabadwip'teki bakım evine alınıncaya kadar. Bir gün sonra bilincini kaybetti ama yatağında yatarken çok huzurlu ve zarif görünüyordu. Doktorlar ellerinden geleni yaptılar, ancak iki gün sonra Ramaa Pishima bu dünyadan huzur içinde kayıp gitti.

  Bedeni sankirttan eşliğinde, büyük saygıyla Math'a getirildi. Yaklaşık bir kilometre ötedeki yerel yakma ghatına götürülene kadar geleneksel dualar okundu ve ritüeller gerçekleştirildi. Külleri, şans eseri burada bulunan çok sayıda adanmışın ve ailesinin refakatinde, Ganj Annenin himayesine bırakıldı.

  Ramaa Pishima, onun buradaki zarif beraberliğine erişen sayısız adanmış tarafından ve özellikle de ona hizmet etme fırsatına ulaşacak kadar şanslı olanlar tarafından büyük sevgiyle anılmaktadır. Kim Ramaa Pishima'yı görse, çarpıcı derecede benzer olan ortak özellikleri, en başta da yüzü, zarif elleri ve iyilikler bahşeden ayakları nedeniyle, otomatikman Srila Sridhar Maharaj'ı anımsardı.   

  Srila Govinda Maharaj, onun onuruna düzenlenen ve yerel adetlere göre dünyayı terk ettikten on gün sonra gerçekleştirilen festivale başkanlık yapmak üzere Jagannath Puri'de kalışını kısa kesti. Bu festivale ailesinden pek çok kişinin yanısıra ülkelerinden ve diğer Tapınaklarımızdan akın akın gelen Math'ın adanmışları katıldı.

  Ray Ramaa Pishima, Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından bizler için böylesine net bir şekilde hazırlanan ve Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından bütün dünyaya açılan bu yolda sadakatle ilerlememize yardımcı olacak hayır dualarını versin. Onun anısı hiç kuşkusuz uzun yıllar yaşayacaktır.  Produced by Mahananda das Bhakti Ranjan for:
  Sri Chaitanya Saraswat Math, Sri Chaitanya Saraswat Math Road, Kolerganj,
  P.O. Nabadwip, District Nadia, West Bengal, PIN 741302, India.