Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya


Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Kutsal Görünüm yeri:

Sripat Bamunpara

Math'ın websitelerinden seçilmiş kaynakçalar.Srila Gurudev Sripat Bamunpara'yı ziyaret ediyor, 2009, Bamunpara köyü onun kutsal görünüm yeri, Nadanghat ise 1947'de Sri Chaitanya Saraswat Math'a geldiği yerdir. Kutsal Lütufları Srila Govinda Maharaj Sri Vyasa-Puja kutlamaları sürerken şahsen bu etkinliklere katılarak adanmışları çok sevindirmişti.  Resimler, etkinliklerin özeti ve adanmışların Bamunpara'nın önemi ile ilgili mülakatlarını içeren beş web-sayfası.

Video slaytlar. Sripat Bamunpara 2009, Sri Chaitanya Sridhar Govinda Seva Ashram'ımızdan seçilmiş resimler ve geri planda Bhudev Prabhu'nun ses bandı.
6 dakika, 8+ MB 'wmv' video slayt-gösterisi 
(İndirin, ya da yeterli hız varsa açın. VLC, Windows Media Player, v.s. ile izleyin)

Sripat Bamunpara Festivali 2004 Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Sri Vyasa-Puja'sı onuruna düzenlendi. Alt yazılı otuz altı resim etkinliği paylaşıyor, bu etkinlik Math tarafından düzenlenen en çok katılıma sahip tek etkinlik olarak rekor kırdı. On beş binin üzerinde Prasad tabağı dağıtıldı.Sri Sri Guru Gauranga Radha Gopinathjiu Tapınağı Muhteşem Açılış Festivali, Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın öncülüğünde Kendilerinin 75. Görünüm Günü (74. yıldönümü) Sri Vyasa-Puja Kutlamaları kapsamında gerçekleşti, 2003. Beş sayfa resim, 11 Aralık.Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar