Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya


Srila Raghunath Das Goswami, 
Srila Raghunath Bhatta Goswami ve 
Srila Krishna Das Kaviraj Goswami'nin görünmez oluşları

Math'ın websitelerinden seçilen kaynakçalar.
thumbAudio: Üç Goswami'nin görünmez oluşları. Srila Sridhar Maharaj Vrindavan'daki Altı Goswami'den Sri Raghunath Bhatta ve Raghunath Das'ın örnek yaşamlarını; ve bizlere Sri Chaitanya-charitamrita'yı verdiği için çok şey borçlu olduğumuz Sri Krishna Das Kaviraj Goswami'yi anlatıyor. Srila Bhakti Raksak Sidhar Dev-Goswami Maharaj'ın Srila Raghunath Das Goswami, Srila Raghunath Bhatta Goswami ve Srila Krishna Das Kaviraj Goswami'nin ayrılış festivalleri anısına 25 Ekim 1985'de yaptığı konuşma.
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (57+ dakika, 13+ MB mp3 audio)

Audio: Srila Raghunath das Goswami'nin yüceliklerine övgü: "Das Goswami şöyle dedi: 'Sen (Radharani) Krishna'ya hizmet edeceksin, Sen o kapasiteye sahipsin, bu doğaldır. Ve eğer ben Sana hizmet edersem, eğer kendimi Sana hizmet için kullanırsam, ve böylece o hizmet Senin aracılığın ile Krishna'ya geçerse, şansımın en üstün kazanımı o olur.'
"Ve şimdi Gaudiya Sampradaya'nın tamamında başarımızın en üstün noktası hala odur. O, Srila Raghunath Das Goswami, Prayojana Acharya'dır."
Bu konuşmanın başında Srila Govinda Maharaj Bengali dilinde bir konuşma yapıyor ve
Srila Raghunath Das Goswami'nin Sri Yadhunandan Acharya'dan inisiasyon aldığını ancak Rupa Goswami'ye büyük bağlılık, şaşmaz bir sevgi ve saygı beslediğini anlatıyor.
Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşma, 14 Ağustos 1981:

27+ dakika, 6+ MB mp3 audio

 
Audio: Srila Raghunath Das Goswami, Raghunath Bhatta Goswami ve Srila Krishna Das Kaviraj'in görünmez oluşları. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Srila Raghunath Das Goswami, Srila Raghunath Bhatta Goswami ve Srila Krishna Das Kaviraj Goswami'nin ayrılış festivali anısına yapılan konuşma, 1 Ekim, 1990.
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (52+ dakika, 9 MB mp3 audio)


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar