Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sripad Rsabdev Das Adhikari'nin Ayrılışı

Math'ın websitelerinden bugün için seçilen kayıtlar. Audio: "Hayatımda pek çok mucize gördüm...." Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj 2000 yılında bugün ayrılan ABD den Sripad Rsabdev Prabhu'nun anısına övgü dolu bir konuşma yapıyor.
12 Haziran 2006:
 
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (29+ dakika, 3.4 MB mp3 audio).

Sripad Rsabdev Prabhu'nun Ayrılışı. Kendilerinin 2000 yılındaki iyilikler bahşeden ayrılışı ile ilgili duyuru, övgüler ve Nabadwip Festivali resimleri.


Audio: Sripad Rsabhdev Das Adhikari - kendisinin 2000 yılında, bu dünyadan ayrılmadan birkaç hafta önce yaptığı Vimeo video konuşmasının ses kaydından alıntı.
"Derine dalın, yüzeysel anlayışla tatmin olmayın. Din bir hapisanedir. Ve biz kültürel etkileşim olarak Hinduizm'den ve Vedik din olarak telakki ettiğimiz şeyden çok fazla şey derledik, ama bizim için gerekli olan öze gitmektir, ve bu da her türlü görsel, zihinsel, ve nesnel anlayışın ötesindedir. Bizler bilincin öznel evrimi içine girmeli ve Krishna'nın kayıp hizmetkarını aradığı o gerçekliğe, Güzel Gerçekliğe derinlemesine dalmalıyız."
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (13+ dakika, 3.2 MB mp3 audio) 

Video Sripad Rsabhdev Prabhu'nun yukarıdaki konuşması: 23 dakika, 58 MB QuickTime movie.

Soquel Seva Ashram. Sripad Rsabdev Prabhu'nun Ayrılış Festivali onun Vaisnava nitelikleri ve 2000 yılındaki iyilikler bahşeden ayrılışı anısına düzenlendi.


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar