Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Srila Vrindavan Das Thakur'un Göründüğü Gün

Bugün ile ilgili olarak Math'ın websitelerinden seçilen kaynakçalar.


Görünme günü kayıtları:

Audio: Srila Vrindavan Das Thakur'un Göründüğü Gün. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Mayıs 2000'de Hawai'den Madhusudan Prabhu ile yaptığı telefon konuşması.
"Vrindavan Das Thakur Chaitanya lila için Vedavyas'ın enkarnasyonudur, ve bugün o Vrindavan Das Thakur'un göründüğü gün. Biz Chaitanya Bhagavat'ı okurken çok mutlu oluruz, bu kitabın bu kadar hoş olmasına inanamayız... Aslında, Srila Bhaktivinod Thakur Sri Chaitanya Bhagavat'tan söz etti; o saf suddha bhakti grantha'dır. Saf suddha bhakti'dir -- hiçbir nedene bağlı değildir. Aynı yukarıdan aşağıya akan Ganj suyu gibidir... Vrindavan Das Thakur Sri Nityananda Prabhu'nun doğrudan ve son öğrencisi idi, ve Nityananda Prabhu'nun Oyunlarından çok etkilenmişti."
Dum Dum Park Tapınağı, Kolkata, 30 Mayıs 2000.
İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (20+ dakika, 4.8 MB mp3 audio)
 

Bengali: Srila Vrindavan Das Thakur'u ve Srila Krishna Das Kaviraj Goswami'yi yücelten sloka Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından yazıldı. Bengali Sri Chaitanya-bhagavat'ımızın ve Sri Chaitanya Charitamrita'mızın önsözünde yayınlandı. Srila Gurudev dörtlüğü okuyor ve yukarıdaki audio'da anlamlarını açıklıyor (30 Mayıs 2000). Buradan Bengali dilinde okuyun: Chaitanya Bhagavat'ımızın Önsözü.


Vyasa Avatar. Srila Vrindavan Das Thakur'un pranam mantra'sı (İngilizce çevirisi) yazan Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, beraberindeki konuşmada Srila Govinda Maharaj mantra'nın anlamını açıklıyor. Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi.

Srila Vrindavan Das Thakur'un Görünmesi, Srila Vrindavan Das Thakur'un Görünme Günü onuruna Hollanda'dan Parama Bhakti Devi Dasi'nin çocuk adanmışlar için hazırladığı resimli yazı:
"Mahaprabhu bu dünyayı terk ettiği zaman Srila Vrindavan Das Thakur aşağı yukarı yirmi yaşlarındaydı. Sri Nityananda Prabhu tarafından inisiye edilmişti. Büyük bir olasılıkla Sri Nityananda Prabhu'nun inisiye ettiği en son öğrenci idi...." TürkçesiSri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar