Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya 

Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Ayrılışı

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili olarak seçilmiş kaynakçalar.


Audio: Ayrılış Festivali 2012 akşam konuşması İngilizce olarak Srila B.B. Avadhut Maharaj tarafından Govardhan'da, Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın murtisinin Govardhan'daki pushpa-samadhisine yerleştirildiği günde, ve Kutsal  Lütufları'nın ayrılışının ikinci yıldönümünde yapıldı.
"Guru Vaishnava olmadan bu (ilahi) gerçeklikle hiçbir bağlantımız olmaz... ama gören gözleriniz varsa Guru her zaman size gelir. Biz Guru'yu sadece murti formunda değil her öğrencinin kalbinde görürüz." 
Govardhan, 4 Nisan 2012:
     17+ dakika, 4 MB mp3 audio

thumbVideo slayt gösterisi sunumu: Sri Guru Arati, Manevi Öğretmenimiz Om Vishnupad Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın anısına Nrsingha Chaitanya Prabhu ve Manasa Krishna Prabhu tarafından hazırlandı.
İndirin, ya da çevrimiçi izleyin (16+ dakika, 57 MB mp4 video)

thumbAudio: Nabadwip. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Ayrılış Festivali akşam programı. Kutsal Lütufları'nın bu dünyadan ayrılışından on gün sonra onun ilahi Oyunlarını ve yüceliklerini anarken.
6 Nisan, 2010. Akşam Konuşmaları:
    Bölüm 1: Srila B.N. Acharyya Maharaj, Sripad Mangal Maharaj ve Sripad Avadhut Maharaj
     32 + dakika, 5+ MB mp3 audio
    Bölüm 2: Srila B.N. Acharyya Maharaj, Sripad Giri Maharaj, Mahananda Prabhu Bhakti Ranjan, Krishna Kanta Devi Dasi, Aprakrita Prabhu, Sripad Goswami Maharaj, Puri'den Laxmidhar Prabhu.
    42 + dakika, 7+ MB mp3 audio

thumb Sripad B.B. Avadhut Maharaj'ın ayrılış mektubu Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın gidişi üzerine derin düşüncelerini ve bununla ilgili son olayları irdeliyor. İngilizce çeviri Rusya'dan Kundalata Devi Dasi.

thumbAudio: Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Sabah gerçekleşen Büyük Ayrılış Festivali. Bu dünyadan ayrılışından on gün sonra onun ilahi Oyunlarını ve yüceliklerinin anıldığı sabah konuşmaları. 6 Nisan 2010 sabahı, nat mandir:

    Bölüm 1: 35 + dakika, 6+ MB mp3 audio
(Srila B.N. Acharya Maharaj ve Sripad Goswami Maharaj, Bengali'ye çeviren Sripad Tirtha Maharaj.)
    Bölüm 2: 44+ dakika, 8+ MB mp3 audio
(Sripad Janardan Maharaj ve Sripad Ashram Maharaj, Bengali'ye çeviren Sripad Tirtha Maharaj.)
    Bölüm 3: 28 + dakika, 5+ MB mp3 audio
(Sripad Avadhut Maharaj, Srila B.N. Acharya Maharaj ve konuklar.)
    Bölüm 4: 27+ dakika, 5 MB mp3 audio
(Srila B.N. Acharya Maharaj.)
    Tamamı (bölümler 1 - 4 bir arada): 137 dakika, 24+ MB mp3 audio.

thumbAudio: Ayrılış Festivali töreninde Srila B.N. Acharya Maharaj'ın Halef Sevaite-Başkan-Acharya olarak görevine başlaması.
8 Nisan 2010 sabahı, nat mandir:
    Bölüm 1: 36 + dakika, 6+ MB mp3 audio
(Srila B.N. Acharya Maharaj, Sripad Goswami Maharaj, Sripad Janardan Maharaj, Sripad Ashram Maharaj.)
    Bölüm 2: 30+ dakika, 5+ MB mp3 audio
(Sripad Avadhut Maharaj, Mahananda Prabhu, Srila B.N. Acharya Maharaj.)
    Tamamı (bölümler 1 ve 2 bir arada): 66 dakika, 12 MB mp3 audio
Nabadwip. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın Büyük Ayrılış Festivali. Kutsal Lütufları'nın  bu dünyadan ayrılışından on gün sonra onun ilahi Oyunları ve yücelikleri onurlandırılıyor. Altyazılı resimler.

thumb'Acharya Bhavan.' Srila Govinda Maharaj'ın verandası burada Math'da, ABD'den Divya Shakti Devi Dasi tarafından saygıyla korunuyor. Resimler Ayrılış Festivali gününde çekildi, 6 Nisan 2010.
thumbKolkata. Ayrılış Festivali Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj için Sree Chaitanya Saraswata Krishnanushilana Sangha'da da düzenlendi. Srila Gurudev'in ailesi ve arkadaşları geleneksel doğrultuda festivale ev sahipliği yaptılar ve Srila Gurudev'in özel hizmetkarları dahil kıdemli Vaisnava'ları sıcak bir şekilde davet ettiler. (Resimler.)

thumbAudio: "Lord'un hizmeti sırasında ve Gurudev'in hizmeti sırasında pek çok saygısızlık ortaya çıkacaktır, ama eğer Lord'a, Srila Gurudev'e teslim olursanız, Krishna Kendisi şöyle dedi: 'Ben bütün saygısızlıkları yok ederim ve onu Bana hizmet etmesi için kullanırım.' Bizim umudumuz odur."
1 Nisan 2010. Sabah konuşmasında Srila B.N. Acharya Maharaj Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın yüceliklerini övüyor:
    44 + dakika, 7.6 MB mp3 audio
thumbAudio: "Srila Gurudev'i her zaman sözleriyle, hizmetiyle hatırlayın, onun direktiflerini yerine getirin, böylece o mutlu olacaktır. Srila Gurudev burada ve her şeyi o yapıyor."
31 Mart 2010. Sabah konuşmasında Srila B.N. Acharya Maharaj Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın yüceliklerini övüyor:

    35 + dakika, 6+ MB mp3 audio

thumbAudio: "Srila Gurudev her zaman bizimle. Srila Gurudev'e kanımın son damlasına kadar Tapınağınızı, Deity'lerinizi ve adanmış kullarınızı koruyacağıma dair söz verdim." ~Srila Acharya Maharaj.
30 Mart 2010. Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın yüceliklerini öven akşam konuşmaları, Srila B.N. Acharya Maharaj, Sripad Goswami Maharaj, Sripad Avadhut Maharaj ve Jagadananda Prabhu tarafından yapıldı:
    Bölüm 1: Sripad Goswami Maharaj ve Jagadananda Prabhu 27 dakika, 4.7 MB mp3 audio
    Bölüm 2: Sripad Avadhut Maharaj: 31 dakika, 5.3 MB mp3 audio
    Bölüm 3: Srila Acharya Maharaj: 19 dakika, 3.3 MB mp3 audio

Tamamı (Bölümler 1 - 3 bir arada): 77 dakika, 13.3 MB mp3 audio
 
thumbAudio: Akşam konuşmaları 28 Mart'ta Kutsal Lütufları Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'a övgü olarak Srila B.N. Acharya Maharaj, Sripad Parvat Maharaj, Sripad Tirtha Maharaj, Sripad Goswami Maharaj, Mahananda Prabhu ve Ratan Krishna Prabhu tarafından yapıldı.
28 Mart 2010 akşamı:
    Bölüm 1: Sripad Tirtha Maharaj ve Sripad Goswami Maharaj: 47 dakika, 8.2 MB mp3 audio
    Bölüm 2: Sripad Parvat Maharaj, Ratan Prabhu ve Srila Acharya Maharaj: 49 dakika, 8.5 MB mp3 audio

Tamamı (Bölümler 1 ve 2 bir arada): 96 dakika, 16.6 MB mp3 audio

thumbAudio: Srila Bhakti Sundar Govinda Maharaj'ı övgüyle anan konuşmalar, Kutsal Lütuflarının ayrılışından ve Samadhi'sine girişinden sonra  sabah programı sırasında gerçekleşti.
28 Mart 2010 sabahı:
Bölüm 1: 49 dakika, 8+ MB mp3 audio
Bölüm 2: 51 dakika, 8+ MB mp3 audio
Bölüm 3: 14 dakika, 2+ MB mp3 audio

Tamamı (Bölümler 1 - 3 bir arada): 114 dakika, 19 MB mp3 audio

thumbVideo ve Audio: Srila Bhakti Sundar Govinda Maharaj'ı övgüyle anan konuşmalar Kutsal Lütufları'nın ayrılışından ve Samadhi'sine girişinden sonra, sabah programı sırasında gerçekleşti.
İlaveten bunu izleyen günlerde 
kıdemli adanmışlar tarafından burada Sri Chaitanya Saraswat Math'da dersler verildi.
Dosyalar Sadhu Priya Prabhu tarafından kendi lightningbeats.com websitesine kaydedildi.


thumbNabadwip. Ayrılış Günü. 150'den fazla resim Srila Govinda Maharaj Sri Chaitanya Saraswat Math'daki istirahatgahına getirilirken çekildi. Resimler Nimai Chandra Prabhu tarafından vaisnavadarshan.com websitesine kaydedildi.

Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar