Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Ramanujacharya

Math'ın websitelerinden seçilmiş kaynakçalar.Audio: Sri Ramanuja Acharya (1983). "Ramanuja Acharya bize söylendiğine göre yaklaşık 125 yıl yaşadı. Bütün acharyalar içinde Vaishnava kesiminden Sankar'ın mayavad'ına ilk tepki Ramanuja Acharya'dan geldi." Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından yapılan konuşma, 23 Şubat 1983:
 28 dakika, 6.5 MB mp3 audio

 
Audio: Sri Ramanuja Acharya (1982). Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj Sri Ramanuja Acharya ile ilgili kısa bir öyküyü ve onun tüm insanlığı kurtarma arzusunu anlatıyor. "Ramanuja şöyle dedi: 'Ustam, sizin  verdiğiniz mantram kusursuzdur, arzulanan sonucu yaratacaktır, ben bundan eminim, dolayısıyla izin verin bu insanlar arınsınlar. Yaşamlarının doyuma ulaşması sizi hoşnut etsin. Ben ise sizin emrinizi çiğneyerek cehenneme gitmek zorunda kalacağım. Ben buna hazırım, ustam.' "
2 Kasım 1982:

 
5+ dakika, 1.3 MB mp3 audio
 

Audio: "Ramanuja Acharya Sankara Sampradaya'nın düzeltilmesi için göründü." Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Nabadwip'deki verandada yapılan konuşma, 8 Şubat 2006.
 İndirin, ya da çevrimiçi dinleyin (48+ dakika, 5.6 MB mp3 audio).  


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar