Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Varaha Dvadasi
Sri Varaha Dev'in Göründüğü Gün.

Math'ın websitelerinden seçilmiş kaynakçalar.


Sri Varahadev'in ve Nityananda Prabhu'nun görünmesi, 1990. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, Sri Sri Lakshmi Varahadev'in mucizevi bir şekilde Math'ımıza nasıl geldiğini,  Nityananda Prabhu'nun nasıl olağanüstü merhametli olduğunu, ve Onun etkisi ve lütfuyla, Srila Guru Maharaj'ın nasıl öğrenci aldığını anlatıyor. 
Nityananda Prabhu'nun göründüğü gün yapılan kapsamlı konuşma, 11 Şubat 1990. Orjinal ses kaydındaki eksik kısımlara ve değişken ses kalitesine rağmen, bu değerli konuşmanın büyük bir kısmı mevcut:
34+ dakika, 7+ MB mp3 audio

thumbAudio. Sri Varaha Dvadasi. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Şubat 2006'da Nabadwip'de yapılan konuşma. Srila Gurudev Krishna-lila'nın Vaikuntha'daki farklı tezahürlerini ve Varahadev'in görünme nedenini açıklıyor.
14+ dakika, 3.5 MB mp3 audio

Lord Varaha'nın Nabadwip Math'ımıza gelişi.
Buradaki, Nabadwip, Sri Chaitanya Saraswat Math'daki Lord Varaha ile ilgili olarak Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj'ın kitabı Golden Reflections'dan yapılan alıntı.
  

Sri Varaha Dev'in Kutsal Zuhuru. Lord Varaha dünya gezegenini almak için Rasatala okyanusuna atladı. Okyanus Lord Varaha'ya dua etti: "Ey Yüce Lord, lütfen beni koru." Parama Bhakti Dasi tarafından adanmış çocuklar için hazırlanan sayfa. (201 K Acrobat PDF dosya.)


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar