Bütün övgüler Sri Guru ve Sri Gauranga'ya

Sri Chaitanya Math ve dünya çapındaki Sri Gaudiya Math'ların kurucusu
Bhagavan Sri Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Goswami Prabhupad'ın 

İlahi Görünüm festivali

Math'ın websitelerinden bugünle ilgili kaynakçalar.


thumbAudio: Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un yücelikleri. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj yaptığı konuşmada Srila Saraswati Thakur'un Vaishnava'larla ilgili olarak toplumda var olan izlenimi - alt tabaka olarak görülmelerini nasıl değiştirdiğini anlatıyor. O görkemli tapınaklar yaptı ve "teknolojinin meyveleri" de dahil her şeyi Krishna bilincini bütün dünyaya yaymak için kullandı. Şimdi herkes Vaishnava dharma'nın ne kadar yüce olduğunu: yücenin de yücesi olduğunu görüyor.
Srila Govinda Maharaj'ın Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un avirbhav'ında yaptığı konuşma, 1990: 
 53 dakika, 15 MB mp3 audio


Audio: Bhagavan Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un kutsal görünümü, 2005. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, Srila B.R. Sridhar Dev-Goswami Maharaj tarafından Srila Saraswat Thakur'un kutsal görünümü için yazılmış olan ünlü şarkı Sri Dayita Das Pranati Panchakam'ı söylüyor. Srila Gurudev daha sonra kapsamlı bir şekilde Srila Saraswati Thakur'u yüceltmeye devam ediyor.
"Sizler hepiniz, Srila Saraswati Thakur'un kutsal hizmetkarlarının grubundasınız, hepiniz, dünyanın dört bir yanında. Saraswati Thakur'dan sonra bu dünyada sadece bizim misyonumuz değil pek çok misyon ortaya çıktı ve hepsi Srila Saraswati Thakur'un hizmetkarlarının kutsal grubudur. Ve en nihayet bütün dünya Hare Krishna Maha Mantra'nın o vecdine sahip oldu ... Bu kali yuga çağındaki en üstün mantram; işte o, kutsal dostları aracılığı ile Srila Saraswati Thakur'dan geliyor. Bu bakımdan bugün herşey çok muhteşem." 
Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Bhagavan Srila B.S. Saraswati Thakur Prabhupad'ın göründüğü gün yapılan sohbet konuşması, 28 Şubat 2005. Özellikle net bir kayıt:
 49+ dakika, 11+ MB mp3 audio
Şarkıyı buradan okuyarak takip edebilirsiniz Sri Dayita Das Pranati Panchakam (pdf file). (Türkçesi)

Benim Guru-Puja'm, yazan Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur, İngilizce dergi The Harmonist'te 58. Sri Vyasa Puja Yıldönümü kutlamalarına cevap olarak yayınlandı, 26 Şubat 1932. Taranmış sayfalardan oluşan 1.1 MB pdf döküman olarak burada.
Ayrıca şimdi metin websayfası olarak da mevcut.

Benim Tavsiyem. Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur tarafından öğretilen ilkeler Bengali dergi Sri Gaudiya Darshan'da 1956'da yayınlandı. İngilizce çevirisi ile birlikte Bengali olarak buraya Math'ın gaudiyadarshan.com websitesine kaydedildi. Özlü, net ve çok önemli. (Türkçesi)

Audio: Srila Govinda Maharaj'ın konuşması ve kirttan 26 Şubat 2008'de Govardhan Tapınağımızda, Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un ve Krishna bilincinin yüceliklerini övdü. Kutsal Lütufları iki saat Tapınakta kaldı ve sonra dünyanın her yerinden gelen adanmışların katılımıyla gerçekleşen programdan duyduğu büyük hoşnutluğu ifade etti. 46+ dakika, 5.5 MB mp3 audio veya daha üstün kalite: 11 MB mp3.

Audio: Bhagavan Sri Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un Görünüm Festivalinin devamı, 26 Şubat 2008, Govardhan. Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj, Sripad Bhakti Sudhir Goswami Maharaj'ı adanmışlara hitap etmesi için davet etti. Kutsal Lütufları bu konuşma için takdirlerini ifade etti, ardından 'Sri Rupa Manjari Pada'yı söyleyerek bitirmeden önce bir süre daha konuştu.  

 37 dakika, 4.4 MB mp3 audio ayrıca daha üstün kalite: 8.7 MB.

Srila Gurudev'in son Govardhan ziyaretine ait slayt gösterisi ve Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un aynı ziyaret sırasında gerçekleşen Görünüm Festivali ile ilgili fotoğraflar.
Slayt gösterisi  (14+ dakika, 10.8 MB mov)
Resimli websayfası

Arşiv Video: Bugün 1988'de Sri Chaitanya Saraswat Math'da Srila Bhakti Raksak Sridhar Dev-Goswami Maharaj ve Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj. 
Bhagavan Sri Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur Prabhupad'ın Muhteşem Görünüm Yıldönümü arşiv filmi, web için Sadhu Priya Prabhu tarafından hazırlandı: 20+ MB 'mp4' video dosyası, 17+ dakika. (QuickTime, iTunes, vb.nin oldukça yeni versiyonu ile indirin ve izleyin)


Nabadwip. Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur Prabhupad'ın Sri Chaitanya Saraswat Math'da bugün düzenlenen Görünüm Festivali için Resimli slayt gösterisi. (2008) Kırk iki resimden oluşan 2.6 MB 'mov' dosya, 5 dakika, slide gösterisi Srila Govinda Maharaj'ın görmesi için ve herkesle paylaşmak üzere. (QuickTime, VLC, iTunes, vb. ile indirin ve izleyin)

Audio:  Bhagavan Sri Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Goswami Prabhupad'ın Göründüğü Gün. Sabah darshanı Srila Bhakti Sundar Govinda Dev-Goswami Maharaj tarafından Sri Chaitanya Saraswat Math'daki verandasında, 7 Şubat 2007de gerçekleşti. "Bugün bizim için çok hayırlı bir gün çünkü yaşamımız ve ölümümüz, her şey, Gurudev'in merhametine bağlıdır." (31 dakika, 3.7 MB mp3 audio ayrıca daha üstün kalite: 7.3 MB.)

Audio: Srila Govinda Maharaj'ın konuşması Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un Görünüm Günü ile ilgili olarak Kolkata, Dum Dum Park Tapınağımızda yapıldı. (2004)
Bölüm bir: 15+ dakika, 2.6 MB mp3 audio.
Bölüm iki: 15+ dakika, 2.6 MB mp3 audio.
(Kolkata'dan alınan bu audio dosyalar gerideki gürültü ve bozulmalar nedeniyle iyi kaliteli olmasa da umuyoruz ki dinleyiciler böylesine özel bir günde Kutsal Lütuflarının bu kutsal konuşmasını paylaşmış olmayı yine de takdirle karşılayacaklardır.)

Video: Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un 2004, Görünüm Günü kutlamalarına ait festival haberleri. Habere ABD den Vaidehi Devi Dasi ev sahipliği yapıyor. (10+ dakika 3.6MB RealPlayer video indirin sonra RealPlayer ile oynatın.)
  

Srila Bhakti Siddhanta Saraswati Thakur'un 2003'deki Görünüm Günü Festivali, ve Sri Govinda Kunda'nın ortasında yer alan yeni Tapınakta Lord'un Oyunları'nın açılış günü töreni. Resimli web-sayfası. 


Sri Chaitanya Saraswat Math, Nabadwip
http://scsmath.com | Vaisnava Calendar